KUČEVAČKI LAŽNI UMETNICI: Ne znaju gde im je radno mesto, a svaki mesec na bankomat podižu nezarađeni novac

U vreme jeftinih starleta, lažnih zapisnika, lažnih paravojnih formacija lažnog razvoja i ekonomskog procvata koji niko nije video, Kučevo je dobilo i svoje lažne umetnike.

Centar za kulturu „Dragan Kecman“ Kučevo

Kultura jednog naroda može da se pokaže kroz folklor, kroz igru, ali i kroz ponašanje u svakodnevnom životu
Mnogima u Kučevu folklor je velika škola i iskustvo. Ne treba zaboraviti da su u folklornim ansamblima ljudi različitih afiniteta, različitih karaktera, potiču iz različitih sredina i porodica, ali imaju jednu zajedničku nit, a to je ljubav prema muzici i igri, želja za druženjem i putovanjima. Sve bi to bilo normalno čak i da su ljubitelji folklora odbornici Skupštine opštine Kučevo u sadašnjem sazivu.

Kulturni radnici u Kučevu mahom ćute iako sve vide, ne reaguju na brojne probleme u ovoj opštini i dramatične političke anomalije, ćute i ne oglašavaju se ni kada su u pitanju kulturne ustanove u pogledu kadrovske ili repertoarske politike. To je zbog toga jer se plaše i zbog toga što su verovatno ucenjeni nečim.

U razgovorima sa njima gotovo svi su nezadovoljni tretmanom kulture, kadrovskim rešenjima, cenzuri, upozoravaju da o kulturi u Kučevu odlučuju neznalice i amateri. Veliki broj zaposlenih u Centru za kulturu Kučevo, ovu ustanovu čini moćnom i spremnom da odgovori svim kulturnim izazovima. Sve bi bilo kao u lepoj bajci za laku noć da ova ustanova nije leglo udomljenih odbornika Skupštine opštine Kučevo koji imaju fiktivne autorske ugovore o izmišljenom radu, ne dolaze nikada na posao, pišu lažne izveštaje o lažnom radu i primaju stvarne plate.

Uz pomoć opštinskog insajdera iz lokalne samouprave Kučevo TPKNEWS je došao u posed autorskih fiktivnih ugovora odbornika Srpske napredne stranke u Skupštini opštine Kučevo:

 • Odbornica SNS, Sonja Stojanović iz Voluje angažovana je na poslovima pomoćnika umetničkog rukovodioca i koreografa folklornih grupa u Neresnici sa mesečnim primanjima od 30.000 dinara.
 • Odbornica PS Ljiljana Živanović, iz Kučeva, angažovana je na poslovima scenariste Amaterskog pozorišta, sa mesečnim primanjima od 15.000 dinara.
 • Odbornik SNS Slaviša Tomić iz Rakove Bare, angažovan na poslovima asistenta koreografa Prvog i Dečijeg folklornog ansambla Centra za kulturu Kučevo, sa mesečnim primanjima od 35.000 dinara.
 • Odbornik SNS Mirko Đorđević, angažovan je na poslovima domara u Centru za kulturu Kučevo, sa mesečnim primanjima od 15.000 dinara.
 • Radnica Turističke organizacije Kučevo, Ljiljana Jović, angažovana je na poslovima pomoćnika folklornog koreografa Prvog i Dečijeg folklornog ansambla Kučevo samo zato što je prija sekretara Skupštine opštine Kučevo, Dragana Miloradovića.

Odbornici zajedno sa “prijom” Jović, imaju fiktivne autorske ugovore, potpisane sa direktorom Centra za kulturu Zlatanom Zabukovcem. Ne dolaze na posao, izmišljaju mesečne izveštaje o radu, neki od njih i ne znaju gde im je radno mesto a saradnici nisu nikad čuli za njih a kamoli ih videli. Direktor Zabukovec im i pored toga uplaćuje novac na račun u banci. Dakle, jedini zadatak lažnih umetnika je odlazak do bankomata da podignu nezarađeni novac. Bilo bi sjajno da je ovo kraj ali lista odbornika Skupštine opštine Kučevo koji imaju fiktivne ugovore o (ne)radu u drugim ustanovama čiji je osnivač opština je poduža.

Zakoni i pravna struka preciziraju da fiktivni ugovori ne mogu proizvoditi pravno dejstvo, Prividan je onaj ugovor koji nije zaključen kao saglasnost volja ugovornih strana, nego je nastao kao saglasnost volje ugovornih strana da se samo stvori privid o zaključenju ugovora. Fiktivne pravne poslove treba razlikovati od pravnog posla koji se smatra zakonit a nije, kod kojeg stranke nisu znale niti prema okolnostima slučaja mogle znati da su zaključile nevažeći pravni posao, što znači da su bile savesne. Sankcije koje prate potpisivanje fiktivnih ugovora mogu biti između ostalog i kazna zatvora. Kako će se pred zakonom opravdati odbornici koji nezakonito primaju novac iz Centra za kulturu Kučevo ali i iz drugih institucija čiji je osnivač opština ostaje da vidimo. Vreme za naplatu svega što se duguje dolazi. Svima nam je jasno zašto većina odbornika “voli” i podržava aktuelno rukovodstvo opštine Kučevo koje svom snagom radi u interesu pojedinaca a ne u interesu onih koji su ih glasali. Pri tome odbornici Skupštine opštine Kučevo, nisu ni svesni da za skoro nevažna novčana primanja omogućavaju legalizovanu krađu imovine svih građana i uz to im još nameću nove poreze i davanja ionako siromašnim građanima koji jedva sastavljaju kraj sa krajem.

Kako je najavljeno, na predlog glavnog “kompozitora” Aleksandra Perišića, kordinatora za dijasporu Srpske napredne stranke i ujedno u ulozi predsednika opštine Kučevo iz senke, preko “priučenog dirigenta” Branka Kecmana, predsednika SO Kučevo uz asistenciju prvog “trubadura” Novice Janoševića predsednika OO Srpske napredne stranke Kučevo, “pevači”, “folkloraši” i “scenaristi”, odbornici Skupštine opštine Kučevo će već na narednoj sednici pokloniti trgovinskom preduzeću “Kastrum” preko 2000 m² placa na “Buvljaku” tradicionalnom “Vašarištu”, povećati platu opštinskim funkcionerima za 30 posto, uvesti naplatu parkinga po enormno visokim cenama i formiraće odeljenje komunalne milicije koja će kažnjavati sve prekršioce javnog komunalnog reda ali će uz to vršiti propagandu za aktuelne vlastodršce i po potrebi zavoditi red onima koji nešto glasno kažu protiv vlasti. Oni stariji građani Kučeva koji su bili svedoci prošlih vremena, kažu da je veća sloboda mišljenja bila za vreme okupacionih snaga nemačke u drugom svetskom ratu nego sada.

Svi u opštini Kučevo ćute i to ćutanje ih trenutno spašava. Uglavnom svi kažu, ćuti može biti gore. Jer, ako svi budemo ćutali, naprosto nećemo nikada stvoriti sistemske pretpostavke da se takve stvari ne dešavaju. Ako nemate sistemske pretpostavke da se to ne dešava, to znači da će se to sutra desiti i vama. Što bi narod rekao, mečka će zaigrati pred svačijim vratima.

(Dopisnik tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

41 Komentari

 1. Strašno,strašno,strašno.Šta drugo reći!Da li neko u ovoj državi može da reaguje na ovoliki kriminal u jednom tako malolm mestu.Narod je u strahu.Svakim danom je sve manje gradjana na ulicama iz straha da ne budu maltretirani od kriminalaca na celu sa Perišićem.Njihom sistem rada je poznat:zaustave coveka,zatim sledi vucenje za uši,pa zatim pitanja,gde si bio,sa kim si se video,jel ti pises za TPKNEWS,da li si cuo da nas neko ogovara i td….PA TO NI GESTAPO NIJE RADIO.

 2. Bože, Bože pa za koga smo mi glasali, da nas sarane sve na kamaru, pa de su nam oči bile. To sigurno opet omađijala ona Novicina na Peku što je slikali dok vrača.

 3. Meni je Novica uzeo telefon i proveravao sa kim se dopisujem. Morala sam da mu dam telefon jer bi me oterao sa posla. Dok ja primam 20000 i radim svaki dan, odbornici imaju duplo vecu platu od mene i ne dolaze na posao. Ko ne slusa zna se sta ga ceka.

 4. Prevariše nas a mi pomislili da će stvarno da nešto postignu za boljitak naroda u našoj opštini. Ja u bajke više ne verujem i spremam im usranu motku za zasluge ako mi još nekad dođu na kapiju.

 5. Hvala portalu tpk što nas redovno izveštava o dešavanjima u našoj lepoj opštini Kučevo. Ovih dana imao sam priliku da pročitam intervju gospođe ili gospođice profesorke šefice odborničke grupe SNS u Kučevu na portalu eKučevo pa pošto kod njih ne mogu da komentarišem pokušaću kroz ovaj portal da joj kažem da nismo ni domaći izdajnici ni strani plaćenici ni neradnici već smo obični građani koji po nešto i znaju i koji su veći rodoljubi i pošteniji od mnogih grugih koji to misle da jesu. Šefica OG SNS spominje da u Kučevu dolaze milijarde, sa pravom se pitam kako pronađoše baš Kučevo da ulažu toliko novca, odmah iza Beograda i Novog Sada.Pa zar to nije malo više sumnjivo? Samo rukovodstvo je i formirano po mafijaškom modelu da bi se prale pare i napunili nečiji džepovi. Nismo mi toliko glupi kako nas vi smatrate, znamo sve do tančine šta radite, i niste sami, ima ih dosta i sa vrha vlasti.

  1. Opa bato! Za očekivati je da će šefica u skorije vreme zajedno sa ostalima da detaljno obrazlaže svaki dinar gde je uložen. Biće interesantno?

 6. Odbornik Mirko Djordjevic je veterinar po zanimanju a kobajagi nosi poštu direktoru Zabukovcu, menja sijalice, izdaje robu iz magacina i namesta binu. Ko u to jos veruje. Prava kriminalna mafija

 7. Bravo za Tpk News! Živela sloboda! Najbolji ste u regionu. Vaš portal treba da čita i Vučić jer bi saznao mnoge kriminalne stvari o njegovim partijskim drugovima koje se i on verovatno stidi. Banditi iz Kučeva koji se kriju iza SNS ni cenzus neće preći.

 8. Svaka čast tpk-newsu pokazali ljudi i dokaze a juče na e Kučevu ona jadnica iz Kaone Velimirovićka ih naziva tabloidnim portalom. Sramota.

  1. Sutra će isti ovi odbornici izglasati da se sadašnji buvljak dodeli besplatno Kastrumu iz Petrovca na mlavi,tržšna vrednost ove parcele se procenjuje na 100.000 evra,e zato oni primaju platu za nerad.

 9. Tanja Dinic iz Turije je odbornik radi kao cistacica u Osnovnoj skoči u Turiji. Ima ugovor i u Biblioteci u Kucevu gde prima pored plate iz skole i 20000 iz Biblioteke. Ne dolazi nikad na posao. Nije jedina

 10. Čisto podmićivanje odbornika da bi podržali Acu Karatistu. Sram ih bilo. Aca Karatista nije ni izasao na izbore. Dok narod jedva preživljava oni kradu iz usta naroda

 11. Gospoda odbornici mi vas placamo a ne Janos i Aca Karatista. Vi ste sramota za nasu opstinu i treba svi da podnesete ostavke.

 12. Соња фризерка је сто година одборник и прима плату а ништа не ради

 13. Da li ce inspektor Golubović da uhapsi odbornike i direktora Centra za kulturu? Neće valjda da ih štiti i da sluša Novicu Janoševića?

 14. Ova bagra neće nikad dobrovoljno otići sa vlasti, njima se usladio lopovluk jer im je to postala danas profesija.Svi na vrhu su debelo zagrizli u kriminalom i u taktičkom uništavanju građana. Za njih su samo posrane motke lek.

 15. Треба ухапсити одборнике, председника Ивана Рајчића, заменика председника Ненада Микића, председника Скупштине Бранка Кецмана, Новицу Јаношевића и осталу потенцијално организовану криминалну групу који су вршили утицај на директора Центра за културу Златана Забуковца да склопи фиктивне ауторске уговоре са одборницима како би подржали њихову скупштинску већину. Надам се да ће тужилаштво и полиција да реагује по службеној дужности?

 16. Većina Kučevljana nema nikakva primanja a skoro svi primaju od 20000 do 32000. Funkcioneri imaju plate od 70000 do 150000 i sad hoce da povecaju te plate za jos 30%. Sramota

  1. Одавно су ти тупавци део багре, шта рећи више, дотакли смо дно,….

 17. Kada čoveka snađe neka zlo on se dovija na sve načine da se od nje izbavi i uglavnom u tome uspeju jer je to zlo odbojno. Ovo što rade ova kriminalno mafijaška vlast u Kučevu je veliko zlo ali za njih je privlačno, i zato će božje zdravlje svi završiti tamo gde im je mesto, u prdekanu.

 18. Vučić narodu daje po 60 evra da ćute dok njegovi kriminalci po opštinama ubrzano kradu. Sve je urušeno, država ne funkcioniše, policajci i javni tužioci ne smeju da hapse partijske kadrove naprednjačke vlasti jer bi izgubili posao. Strašno je živeti u Srbiji neka nam je Bog u pomoći

 19. Aca Karatista duguje vlasniku Kastruma velike pare i sad radi kompenzaciju poklanja mu buvljak u Kucevu. Ej zemljo Srbijo šta si ti dozivela da ti kriminalci odlucuju o tvojoj sudbini

 20. Sve odluke koje donosi takozvana skupština opštine Kučevo su donete u korist gazde Ace Perišića, i ukidanje buvljaka i poklanjanje vašarište Kastrumu i uvođenje komunalne policije i sve drugo. Zapamtite, ovo neće dobro da se završi, kada pukne bruka biće svašta? Koliko će te naplatiti parking Perišiću koji je zauzeo polovinu glavne ulice, hajde i to da vidimo i čujemo. Imajte u vidu da ovo nije vaša dedovina, bitange jedne.

 21. Баш ми је драго што нам овај портал тпк омогућава да на неки начин појединци укажу грађанима на бахатост и безобразлук коју чини ова мафијашка власт у Кучеву. Поносни смо на Ваш портал и само напред.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker