TUŽNA SLIKA: Mladi odlaze iz Gradišta jer posao dobijaju samo oni lojalni njihovom VLADARU!

Odlazak mladih iz Gradišta poprima zabrinjavajuće brojke, ali to i nije nikakvo iznenađenje jer to pokazuju ankete maturanata već dugo vremena.

Mladi nisu zadovoljni životom u gradu a do posla se stiže isključivo preko veze ili partije, samo su neki od razloga zašto mladi odlaze. U poslednjih šest godina u Gradištu niko nije mogao dobiti posao ako nije lojalan vladajućoj koaliciji i njihovom vođi Draganu Miliću, bilo da je reč o javnim preduzećima ili ustanovama ili državnim i privatnim preduzećima.

Već godinama po anketama imamo nezadovoljstvo mladih životom u Gradištanskoj opštini i oko 80 odsto njih se nakon studija ne vraća u svoj rodni grad ili selo, što nam govori kako oni doživljavaju Gradište kao perpsektivu za njihov život. Očito je da mladi ljudi ne vide perpsektivu u ovom gradu i opštini znajući da ovde niko praktično ne može da se zaposli ako nije podčinjen vladaru. Ne bi bilo loše da se uradi jedan test zapošljavanja u Gradištu u poslednjih šest godina, i da vidimo da li su se u Opštinskoj upravi ili u javnim ustanovama i preduzećima a i privatnim i državnim firmama iko mogao zaposliti ako misli loše o našem velikom vladaru. I kako tu da čovek vidi bilo kakvu perpsektivu za svoju budućnost?

Eto, ovo je približna slika rukovodstva Opštine Veliko Gradište. To je slika politike pod kojom su građani zgroženi i zbog čega se povlače iz političkog života. To je baš ono što vladar želi. On želi da svima nama ogadi politiku, da se svi pošteni i časni ljudi povuku iz politike, i da on nastavi da vlada našim životima. To nije slika Srpkse politike, to je slika jedne primitivne politike koja je u Gradištu došla na vlast raznim manipulacijama, izbornim krađana i prevarama.

Zato na narednim izborima, obratite dobro pažnju za koga će da glasate.

M. Lalić

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Ne može da se zaposli ni onaj što o njemu nema nikakvo mišljenje jer o takvim osobama ne želi da razmišlja niti formira mišljenje.
    Dosta je više Dragana Milića koji je sa svojom bahatošću oterao sve iz VG.
    U institucijama nema meštana, sve je doveo ljude ko zna odakle.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker