MALO CRNIĆE: Svečano završen 45 „FEDRAS“ (VIDEO)

U opštini Malo Crniće u subotu 22. oktobra, svečano je zvršen je 45. Festival dramskih amatera sela Srbije „FEDRAS“.

screenshot-161

Ljubitelji pozorišne umetnosti bili su u prilici da odgledaju predstave, a tročlana komisija koju čine: Predsednik Aleksandar Dunić dramski umetnik iz Beograda, i članovi Selimir Radulović, književnik iz Novog Sada i Fuad Tabučić, dramski umetnik iz Beograda. Izabrali su pobednike ovog jubilarnog FEDRAS -a.

Predstavi „Divlje meso”, Gorana Stefanovskog, pripalaje prva nagrada za predstavu u celini na završenom 45. Festivalu dramskih amatera Srbije u Malom Crniću.

Predstavu su izveli glumci iz više ustanova KPC „Božidar Mitrović-Šador”, Gnjilane-Šilovo, Dom kulture„ Radomir Popović, Kosovska Kamenica- Ranilug, i Srpsko pozorište Gnjilane.

rsz_divlje_meso
Foto: Miroslav Životić

Druga nagrada je pripala predstavi „Kad se mi mrtvi pokoljemo“, rađenoj po tekstu Nine Mitrović, a i u izvođenju Amaterskog pozorišta KUD „Brile“, iz Beočina.

rsz_kada_se_mi_mrtvi__pokoljemo
Foto: Miroslav Životić

A treću nagradu je uzeo „Narodni poslanik” Branislava Nušića, u izvođenju Doma kulture Vlada Marjanović, Staro selo i Doma kulture Kruševo, Kruševo.

rsz_narodni_poslanik
Foto: Miroslav Životić

Najbolju mušku ulogu ostvario je Goran Milovanović kao Jevrem Prokić, u „Narodnom poslaniku“, a žensku Mirjana Simić kao Stevka, u predstavi „Portret” pozorišta Raša Plaović Ub, rađenoj po tekstu Zorana Mijaljevića.

Dodeljene su i nagrade za epizodnu mušku i žensku ulogu, i najbolje mlade glumcе i glumicе, potom za režiju, scenografiju, muziku, kostim, tekst, scenski pokret i scenski govor.

U osam dana viđeno je dvanaest predstava, pored navedenih još i „Laža i Paralaža“ Jovana Sterije Popovića OAP„Branislav Nušić“, Malo Crniće, „Mirovna misija” Jovane Bojović Amaterskog pozorišta mladih „Vladimir Popović”, Vrbas, „Moje bebe“ Margaret Mejo, pozorišta „Obilić” Krnjevo, „Geleb“ Antona Pavloviča Čehova račanskog pozorišta Kulturnog centra „Radoje Domanović”, „Profesionalac“ Dušana Kovačevića KUD „Vuk Karadžić“, Trebotin, Žabare, Mala Vrbnica, „Narodni poslanik“ Branislava Nušića AP „Barja”, Surdulica, „Fajront“ Peđe Trajkovića Dramskog Studija KUD Branko Radičević, Boževac i „Zona Zamfilova“ Stevana Sremca AP „Vožd”, Mišar.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker