BORBA PROTIV KORONE: Sutra počinje vakcinacija zdravstvenih radnika u Braničevskom okrugu

Vakcine namenjene zdravstvenim radnicima u Braničevskom okrugu stižu sutra, 12. januara, a vakcinacija će na punktovima početi istog ili narednog dana, rekla je Ana Jovanović, direktorka Zavoda za javno zdravlje Požarevac.

Prema njenim rečima, sutra će stići 265 vakcina kompanije Fajzer-Biontek, kojima će biti vakcinisani zdravstveni radnici u Braničevskom i podunavskom okrugu.

Vakcinacija će se vršiti na punktovima koji će biti uspostavljeni u bolnicama i svim domovima zdravlja u okrugu.

– Vakcinaciju će raditi zdravstveni radnici Doma zdravlja, njihove mobilne ekipe i ekipe na punktovima, dok će Zavod za javno zdravlje vršiti nadzor kompletne vakcinacije. Punktovi su definisani i nalaze se u svim domovima zdravlja i bolnicama u okrugu. Na osnovu ispitivanja zdravstvenih radnika, koje je urađeno, sutra treba da stigne 265 doza vakcine za zdravstvene radnike u oba okruga i 80 doza za ustanove socijalno-zdravstvenog karaktera u Stamnici i Velikom Popovcu – rekla je Ana Jovanović.

Kako je pojasnila, vakcinu će sada primiti zdravstveni radnici koji rade u crvenoj zoni i koji su u stalnom kontaktu sa virusom jer su samo oni i anketirani. Oni koji su već preležali virus korona još nisu u planu za vakcinaciju.

(Tpknews.com/Danas)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker