UVEK NA DOBROM GLASU: Zbog serije teških krađa u Italiji uhapšena dvojica srpskih državljana, treći u bekstvu

Italijanska policija uhapsila je srpske državljanine Slobodana Mijalovića (22) i Roberta Mijailovića (27), osumnjičene za seriju teških krađa u Salernu, dok se za trećim njihovim saučesnikom, takođe Srbinom, koji je uspeo da umakne policijskoj poteri, intenzivno traga.

Foto: Karabinjeri

Grupa Srba bila je već neko vreme pod prismotrom, ali su na kraju u jurnjavi sa policijom uhapšeni samo Slobodan i Robert Mijailović, dok je njihov treći saučesnik pobegao u nepoznatom pravcu.

Specijalni tim inspektora je pre nekoliko nedelja pokrenuo krivičnu istragu o grupi koja se sastoji od ljudi srpske nacionalnosti. Prema istražiteljima, banda je bila specijalizovana za krađe u stanovima i činila su je tri mladića koja su u poslednje vreme bukvalno harala Salernom.

Te kobne večeri 30. marta, oko 19:00 časova, policija je krenula u akciju po prijavi građana da su primetili trojicu sumnjivih ljudi kako su pokušavali da provale u jedan stan u Salernu. Nakon dolaska policije troje bandita dali se u beg. Međutim, policija je uspela da sustigne Slobodana i uhapsi ga, dok su se druga dvojica dokopala auta “Lancia Y” i pobegli. Potera i jurnjava za Srbima trajala skoro ceo sat na ulicama Salerna, pri čemu su na signale policije da se zaustave begunci dali po gasu pokušavajući da im umaknu. Nakon skoro 90 kilometara bekstva, potera se završila u luci Amalfi, gde su dvoje Srba napustila auto i dali se u beg peške, pokušavajući da svoje tragove prikriju među stenama kraj mora.

Međutim, policija je zahvaljujući helikopteru koji se priključio poteri, nakon kraće potrage locirala Roberta koji je skočio u more u pokušaju da im pobegne.

 

TREĆI SAUČESNIK USPEO DA POBEGNE

Oko dva sata u noć, nakon intezivne potrage, policija je locirala brod u luci na kome se bio sakrio treći begunac. Pretresom broda pronašli su njegova dokumenta koja su mu verovatno ispala prilikom bekstva, tako da je samo pitanje vremena kada će i on da bude uhapšen.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker