ĆORKA PERO, ĆORKA: Zbog lažne diplome, oduzeta licenca petrovačkom advokatu prevarantu

Stara narodna izreka “kako radiš tako će ti se i vratiti”. Pero Nedinić, petrovački advokat prevarant sa kupljenom diplomom mislio je da će se izvući, da će njegova, kako narod kaže, goreti do zore. Međutim, pravda je spora, ali dostižna.

Foto: Privatna arhiva

90-ih godina, da podsetimo, prošlog veka Pera Nedinić je radio kao policijski službenik PS Petrovac na Mlavi, i tada je shvatio da novac ne leži u policiji već u advokatskim uslugama. Napustio je policijski posao. Iskoristio trenutno ratno stanje u bivšim Jugoslovenskim republikama i kupio je advokatsku diplomu iz Hrvatske. Zbog trenutnog ratnog stanja u tom momentu je bilo nemoguće proveriti originalnost diploma a i tadašnja ratno-politička situacija mu je išla na ruku. U kupljenoj diplomi piše da je studirao u Osijeku u Hrvatskoj. Međutim, Pera nikada nije tamo studirao niti je mogao da ide na studije jer se svo vreme nalazio u Srbiji.

Šta je Pero umislio? Da može ceo život da vara pravosudni sistem? Da potkupljuje sudije prasetinom i vinom kod Conje na salašu? Koliko je samo ljudi i porodica zaveo u crno nameštajući suđenja uz pomoć svojih lažnih svedoka? Ne zna se broj. On još uvek zamišlja sebe kao inteligentnog akademskog građanina. Danas se ljudi koji su izgubili kontrolu nad sobom, koji ne kontrolišu svoje postupke i nisu odgovorni za svoje postupke, smatraju ludim ljudima, a kod Pere, to ludilo je prešlo u bolest.

Ali, kako bi narod rekao, “došla maca na vratanca”. Peri Nediniću je oduzeta advokatska licenca, pa je sada prinuđen da svoje klijente prepusti advokatu Steviću i svom kolegi, takođe prevarantu, advokatu Vladi Jordanovu, za bedni procenat, ali bolje išta nego ništa. Iako mu je oduzeta licenca on uz punomoćje advokata Stevića i dalje odlazi u sud ali samo kao pravni savetnik. To normalno klijenti ne znaju ali on im i dalje protivzakonito uzima minimum po 100 evrića.

Protiv Pere Nedinića podnete su nekoliko krivičnih prijava a jedna od njih i disciplinskom tužiocu Advokatske komore kako bi se proverilo verodostojnost Perine kupljene diplome iz Hrvatske. Odgovor se već unapred zna. Falsifikat. A posle provere, šta može da očekuje petrovački prevarant sa kupljenom advokatskom diplomom? Ćorka Pero, ćorka!

Redakcija TPKNEWS u narednim objavama obelodaniće međusobne veze petrovačkog advokata prevaranta Pere i sudija i lokalnih moćnika. Tema je preširoka pa je podeljena u deset izdanja.

(Ekipa Tpknews.com)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker