U opštini Kučevo bez većih posledica nakon nevremena

U opštini Kučevo jako nevreme koje je u sredu zahvatilo Braničevski okrug nije napravilo veće probleme.

Foto: D.K.

“U Gornjem Zviždu je padala jaka kiša, odnosno u naseljima od Kučeva prema Majdanpeku a od Kučeva prema Požarevcu su u određenim naseljima poput Rabrova, Vukovića… bila je jaka kiša ali nije bilo značajnijih oštećenja puteva, infrastrukture niti većih oštećenja na poljima i usevima poljoprivrednih kultura”, rekao je za Hit radio Novica Janošević, predsednik opštine Kučevo i dodao, da je poplavila par podrumskih prostorija u ovim mestima.

“Pre par dana smo imali u Rabrovu jaču kišu kada je došlo do oštećenja putnog prelaza odnosno mosta prema Češljevoj bari, put je prohodan i obeležen saobraćajnim znacima upozorenja, a narednih dana radiće se na saniciji istog” kaže Janošević.

Po njegovim rečima, ono što je karakteristično kada padaju jake kiše je da se u ovoj opštini pojavljuju bujični potoci koji mogu da oštete prilazne objekte i infrastrukturu, međutim u najkraćem mogućem roku najznačajniji putni pravci su sanirani , tako da u opštini Kučevo nije bilo veće materijalne štete, poput šteta koje postoje u Požarevcu i Petrovcu na Mlavi.

(Hit radio)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker