UŽAS U GRČKOJ: U oluji na Halkidikiju poginulo najmanje 7 turista, na stotine povređenih! (VIDEO)

Najmanje sedam osoba je poginulo u jakoj oluji koja je sinoć pogodila Halkidiki, a strahuje se da bi broj žrtava mogao biti i veći jer grčki mediji prenose da je stotine ljudi povređeno i da obalska straža traga u moru za nestalima.

Screenshot

Proglašeno je vanredno stanje, a u 3 časa ujutru po loklanom vremenu je gradonačelnik ove oblasti najavio novi olujni talas tokom noći.

U oluji za koju pojedini navode da je najveća u proteklih nekoliko decenija, vodena bujica nosila je drveće, a u moru se mogu videti suncobrani i ležaljke iz barova na plaži dok je u Nea Potidei došlo i do manjeg uragana.

U tom mestu potvrđeno je da su poginuli ruski turisti, otac sa malim detetom, pošto se na njih obrušilo drvo u hotelskom kompeksu.

Portal „Grčkainfo“ je na svojoj Fejsbuk stranici nakon 1.00 ujutru postavio ovaj post sa lica mesta:

„Nažalost večerašnje nevreme koje je pogodilo Halkidiki odnelo je svoje žrtve. Prema prvim informacijama 6 osoba je poginulo dok je 32 osobe povređeno. Seleo.gr piše da je među žrtvama i dvogodišnji dečak. Za sada znaju da su u pitanju turisti iz Rusije i jedna žena iz Rumunije. Među poginulima nema državljana Srbije“.

Kako nam je javila Sonja Đorić u Nea Flogiti je situacija veoma teška:

„Celo veče vozim za bolnicu u Poligirosu decu I odrasle. Hitna pomoć ne može da postigne pa se vraćamo po 2-3 puta. Mornarica vršlja po moru i traži nestale. Vetar je nosio sve. Roditelji nisi mogli da zadrže decu, nosio ih je vetar. Ne znam šta ćemo ujutru zateći“.

Grčki portali su naveli da je nestala struja u toj oblasti, pa i u najvećem zdravstvenom centru na Halkidikiju koji se nalazi u Nea Mudanji. Zato je više od 100 povređenih, nakon ukazane prve pomoći u bolnici, transportovano u bolnicu u većem gradu Poligirosu, koji je i administrativni centar Halkidikija.

Obalska straža u moru traga i za lokalnim ribarima, koje je orkanski vetar iznenadio.

Kako prenosi „Euronews“, strahuje se da ima još mrtvih nakon što je snažni vetar i oluja pogodilo sever Grčke.

Jedan turista je poginuo kada je vetar oduvao prikolicu u Halkidiju, potvrdila je obalska straža.

Muškarac i žena, takođe turisti, povređeni su u istom incidentu. U drugim delovima regiona vatrogasci su potvrdili da sumnjaju da je jedna osoba stradala kada se srušio krov lokalnog restorana u Nea Plagi, a još dvoje nakon što se drvo srušilo u blizini hotela.

Mnoga mesta ostala su bez struje, a drvo koje je oboreno na putu od mesta Metamorfosis do Nikitija je prekinulo saobraćaj. Saobraćaj je otežan i na putu između Neos Marmarasa i Porto Karasa.

Turisti iz Srbije koji su se zatekli na letovanju, na društvenim mrežama naveli su da su u oluji „stradali“ Neos Marmaras, Pefkohori, Nei Pori, Nea Kalikratija, Nikiti, Kalitea..

U Nea Kalikratiji oluja je čupala drveće, lomila suncobrane i nosila stolove…

„Neos Marmaras nema struje, bilo je žestoko, obaralo je motore parkirane na ulici, svetleće reklame sa radnji, padao je grad u jednom trenutku, sevalo, gruvalo“, kažu turisti koji su se zatekli u ovom popularnom letovalištu, a oluja je stigla i u Sarti“.

(Tpknews.com/Agencije)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close