VUČIĆ U KREPOLJINU: U Homoljskoj „Severnoj Koreji“, predsednika dočekalo više od 2.000 ljudi (VIDEO UŽIVO)

Predsednik Aleksandar Vučić današnjom posetom Braničevskom okrugu, nastavio je kampanju „Budućnost Srbije“.

Foto: Tanjug

Vučić je nakon Petrovca na Mlavi posetio Krepoljin u Homoljskoj „Severnoj Koreji“ gde ga je dočekalo više od 2.000 ljudi.

– 250 porodica živi od rudnika mrkog uglja „Jasenovac“ znam da im je to važno – on je istakao da je preporuka Svestske banke da se taj rudnik zatvori, ali je istakao da to neće biti učinjeno dok se ne dovedenom novog investitora.

– Potrebno je da se uloži mnogo novca u Krepoljin, u otpadne vode i u kanalizaciju i to oko 2 miliona evra. Treba da se reši ključni infrastrukturalni problem. To su stvari koje ćemo već ove godine da krenemo da završavamo. Znam koliko je od velikog značaja rudnik u kome radi puno radnika. Ali pre nego što dovedemo novog investitora nećemo dozvoliti da se zatvara Jasenovac – rekao je Vučić.

Kako kaže, da su i hteli ranije da ulažu nisu imali novca, ali dodaje da sada imaju i da žele da vrate ljude u Srbiju.

– Pokušaćemo da nađemo poseban program i plan za povratak naših ljudi u zemlju. Da pomognemo da zarađuju novac ovde, možda ne koliko bi mogli u inostranstvu, ali da mogu da žive pristojnim životom i deci da obezbede budućnost – rekao je Vučić.

Kako kaže, Srbija je posle mnogo godina rešila pitanje svojih javnih finansija.

– Danas iz godine u godinu dugujemo sve manje i manje. Znam da ste vi ljudi koji znate da je rešenje u radu, marljivosti i posvećenosti. Srbija je izdržavala u prethodnom periodu brojne spoljne pritiske. I to pre svega u pitanju KiM – rekao je Vučić. Predsednik je istakao da su nas po tom pitanju mnogo odvlačili od stabilnost i mira. – Tražimo od KFOR-a da garantuje bezbednost i sigurnost, ali ako to oni ne učine, ima ko. Nećemo dozvoliti ubijanje našeg naroda – rekao je Vučić.

Foto: Tanjug

Predsednik je istakao da će se boriti i raditi, naglasio je da živi za posao i rad.

– U ovoj zemlji postoji Ustav i zakoni i oni važe za sve ljude – rekao je Vučić.

– Sve javne objekte i u Krepoljinu i u Žagubici ćemo da obnovimo. Homolje je biser Srbije. Potrebna nam je i vaša pomoć i podrška kao i uvek. Hoću da vam se zahvalim što ste došli u ovolikom broju – rekao je Vučić.

Predsednik se zahvalio građanima na tome što vole Srbiju, i pozvao sve da 19. aprila dođu u Beograd, da, kako je naglasio, prošetaju i da pokaž da je Srbija zemlja marljivih, vrednih i poštenih ljudi.

Foto: Tanjug

Tokom posete Braničevu, Vučić će obići i dom zdravlja u Kučevu, kao i sportsku halu i teren u Velikom Gradištu.

Na kraju posete, predsednik će se građanima obratiti na centralnom skupu u Požarevcu.

Osim Vučića, na skupu će se građanima obratiti i premijerka Ana Brnabić.

Kampanja „Budućnost Srbija“ počela je 7. februara, a kako je sam Vučić rekao, cilj je da građanima predstavi šta je sve do sada urađeno i koji su dalji planovi, ali i da čuje njihove sugestije i žalbe.

(Tpknews.com/Agencije)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close