TOLIKO O PLANU ZA PODIZANJE NATALITETA: Tužan prizor porodilišta u Požarevcu (FOTO)

Dok država daje 300.000 dinara za prvorođeno dete, kao da se zaboravlja činjenica u kakvim uslovima će žena roditi to dete. Na društvenim mrežama iz dana u dan savesni ljudi dele poražavajuće prizore iz bolnica – a poslednja fotografija iz Požarevca zaista boli.

Naravno da ne možemo da merimo čija je muka i problem veći, ali posebno pobesnimo kad dođemo do porodlišta i vidimo u kakvim situacijama su ostavljene buduće i mlade majke.

Internetom se deli fotografija iz porodilišta u Požarevcu u kojoj vidimo na koji način se porodilje dovijaju da bi došle do tople vode, s obzirom da pod tuševima teče samo hladna.

“Pošto nema tople vode u bolnici porodilje greju vodu u flašama na radijatoru kako bi mogle da se zaperu! Za čiju decu se vodi ta kampanja kad je i tuširanje u ovoj bednoj državi postalo luksuz?!”, komenatar je iznad podeljene slike koja zaista poražava.

Kako smo došli do toga da je topla voda luksuz? Pogotovo za one koji se nalaze u bolnicama. Nema ni izgovora ni opravdanja za ovakvo stanje u bilo kom vremenu, a pogotovo ne u trenucima kada je epidemija zahvatila zemlju i kad bi higijena trebala da bude i kada se bukvalno svaki ćošak dezinfikuje.

Slike bolničke hrane su već standardni blam, ali ovo je novo dno. Ljudi na društvenim mrežama u čudu dele ove fotografije, mnogi se pitaju da li su ovakve stvari fake, jer zaista deluje nemoguće da smo do vode došli, ali mnoge majke koje su imali skorašnja iskustva u porodilištima su tu da se jave i da objasne da je tako ako ne i gore.

Država konstantno ima planove i programe u kojima se stimuliše povećanje nataliteta. Skoro je objavljeno da će za prvo dete od 1. januara biti porodici uplaćeno 300.000, u želji da se podstakne rađanje. Onda se dese ovakve slike koje ponižavaju svakoga ko se reši na proširenje porodice, da ni duplo veća suma ne može da inspirše.

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. To što se nude pare za decu to je zbog izbora. Već sam pisala komentar na nekom drugom portalu,ali ga nisu objavili, šta sve treba promeniti u društvu da bi se žene odlučile da radjaju više. Počev od humanijeg odnosa med.radnika prema trudnicama i porodiljama pa do školovanja i zapošljavanja. Predugo bi trajalo da opisujem sobe za porodilje u inostranstvu i odnos med.osoblja prema trudnicama i porodiljama. To se ne da porediti sa našim bolnicama. Ta požarevačka bolnica i još neke, je veoma ozloglašena kod našeg naroda, prosto nas je strah dali ćemo tamo preživeti. Mnoge trudnice su čule rečenicu: šta se dereš,bilo ti lepo dok si radila “one” stvari a sad kukaš. Pre četrdese godina sam čula tu rečenicu i do dana današnjeg ništa se nije promenilo. U stvari jeste ali na gore. Tad smo imale toplu vodu ali nije bilo dovoljno uložaka i spavaćica. Deca se ne donose odmah na podoj kao svuda u svetu nego prodje 48 sati a za to vreme mnoga deca izgube refleks sisanja. Sestrama je jedina briga da sve bude u redu i po pravilima kad ide vizita. A što su neljubazne,nepažljive to nema veze. Naravno, čast izuzecima. Sva sreća ima ih. Direktori se menjaju ali ne i materijalna situacija i odnos prema pacijentima. Treba med. radnike edukovati kako da se ponašaju jer se stiče utisak da to u školi nisu učili. I tako…kad izadjete iz bolnice dočeka vas život u Srbiji koji ni najmanje ne daje nade da će dete odrastati u zdravom i sredjenom društvu.

  2. Zar zaista verujete u Vučićeve laži. Pa i on sam više sebi ne veruje. Sva ta prazna obećanja su za izbore ali je narod i slep i gluv pa to ne vidi. Upropastili su zdravstvo maksimalno, hvala doktorima i medicinskom osoblju koje je ostalo u Srbiji i podnosi teret koji im je natovaren. U zdravstvo se ne ulaže ali se zato pare dele i šakom i kapom crkvi, pevaljkama, dole ima kojekakvim.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker