Stiže pomoć za gradištanske porodilje i bebe

Opština Veliko Gradište organizovaće prijem za porodilje iz tog grada kako bi im uručila auto-sedišta za bebe, karte za besplatan parking u gradu i jednokratno novčane naknade.

Foto: Promo

Predsednik opštine Dragan Milić, sa predstavnicima Centra za socijalni rad i JKP “Dunav Veliko Gradište”, primiće 27. aprila, majke koje su rođenjem deteta ostvarile pravo na novčane naknade po Odluci o proširenim pravima iz socijalne zaštite gradjana u opštini Veliko Gradište.

Pomoć za bebe primiće 20 roditelja. Ta odluka sprovodi se od 2011. godine i do sada je više puta dopunjavana, rekla je Beti portparol gradske uprave Snežana Miloradović.

Jednokratnu novčanu naknadu primaju porodilje koje imaju prebivalište, odnosno boravište na teritoriji opštine Veliko Gradište.Za prvo dete jednokratna novčana pomoć je 15.000 dinara, za drugo 20.000 dinara, a za treće i naredno 25.000 dinara.

Pored toga nezaposlene majke imaju pravo i na roditeljski dodatak od 50.000 dinara.

(Beta)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker