STIŽE NAOBLAČENJE I PAD TEMPERATURE: Detaljna vremenska prognoza za petak, 23. jun

U Srbiji pretežno sunčano i veoma toplo, od sredine dana u brdsko-planinskim predelima uz lokalni razvoj oblačnosti mogući su kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom.

Posle podne na severu i zapadu očekuje se jače naoblačenje sa kišom i pljuskovima, padom temperature, pojačanim severozapadnim vetrom i lokalnom pojavom nepogoda sa gradom i većom količinom padavina za kratak vremenski period.

Vetar slab i umeren južni i jugoistočni, po podne na severu u skretanju na severozapadni i u pojačanju. Najniža temperatura od 16 do 24 stepeni, a najviša dnevna od 33 do 36 stepeni.

VREME U BRANIČEVSKOM OKRUGU

Na području Braničevskog okruga pretežno sunčano i veoma toplo. Uveče i u toku noći ka suboti doći će do jačeg prolaznog naoblačenja sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom, pojačanim severozapadnim vetrom i padom temperature.

Lokalno u pojedinim delovima okruga su moguće i nepogode u vidu grada i veće količine padavina za kratak vremenski period. Vetar slab i umeren južni i jugoistočni, uveče u skretanju na severozapadni i u pojačanju. Najniža temperatura oko 24 stepena, najviša oko 36 stepeni.

VREME NAREDNIH DANA

Prema prognozi za narednih sedam dana, u Srbiji se za vikend očekuje promenljivo vreme, na severu suvo, u ostalim krajevima mestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.

Od ponedeljka pretežno sunčano i postepeno toplije, u sredu ujutro i pre podne na severu Srbije uz prolaznu oblačnost mestimično su mogući kiša ili kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom, dok se do kraja perioda pojava izolovanih pljuskova očekuje ponegde u brdsko-planinskim predelima.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker