KRVAVI VIKEND U SRBIJI! Serija stravičnih napada – Upucao ženu dok je držala dete u naručju

Jonel V. (26) iz sela Torak kod Žitišta uhapšen je preksinoć nakon što je lovačkom puškom teško ranio nevenčanu suprugu Lidiju S. (20), i to dok je u naručju držala dvogodišnjeg sina! Nasilnik hteo da ubije nesrećnu Lidiju jer ga je ostavila.

Screenshot

Pomahnitali Jonel pokušao je da ubije nesrećnu Lidiju, s kojom ima troje dece, samo zato što ga je nedavno ostavila i nije htela da mu se vrati!

ISKASAPIO ŽENU NA VEČERI KOD PRIJATELJA

Saša I. (46) iz leskovačkog sela Jarsenovo uhapšen je nakon što je u petak uveče nožem ubio vanbračnu suprugu Gordanu D. (56), dok su bili na večeri kod prijatelja.

Tragedija se dogodila u petak nešto pre 22 časa u kući Zorana S. (62) u Jarsenovu, kod koga su supružnici često boravili, održavajući mu imanje za nadnicu i pomagali mu, jer je ovaj bio bolestan i teško pokretan.

Meštani ovog sela ispričali su da su Saša, Gordana i Zoran kobne večeri sedeli za stolom u dnevnom boravku i da ništa nije nagoveštavalo tragediju.

– Zoran je u jednom trenutku otišao do kupatila, da se istušira, kada su se, po svemu sudeći, supružnici posvađali, pa je Saša zgrabio nož i izbo suprugu. Saša je potom ušao u kupatilo i dok je prao krvave ruke, šokiranom Zoranu je rekao da ne ulazi u dnevnu sobu. Zoran ga nije poslušao, pa se obukao i otišao u dnevnu sobu, gde je video Gordanu kako leži na podu, prekrivena nekim stvarima, a oko nje je bila lokva krvi. Bio je sav u bunilu od šoka, nije znao šta da radi, pa je seo, a Saša je mirno pozvao policiju, rekao im šta je uradio i otišao u seosku prodavnicu, gde je sačekao patrolu – kaže meštanin Jarsenova.

Zoranova sestra Jelica Mladenović saznala je za tragediju dok je putovala iz Leskovca u Jarsenovo kako bi vikend provela sa bratom.

– Zoran živi sam, pa su Saša i Gordana zimus više vremena proveli kod njega nego u svojoj kući. Saša jeste uvek bio problematičan, ali je Zorana voleo i poštovao. Gordanu sam upoznala pre dva meseca, znam da je pomagala Zoranu, kuvala mu je… Žao mi je te žene – rekla je Jelica.

Screenshot/Facebook

Saša je, inače, ranije bio u zatvoru, a poslednji put je proveo šest meseci iza rešetaka zbog nasilja u porodici. Gordana je ranije živela u Beogradu, gde je imala porodicu, a pre nekoliko godina se sa Sašom doselila u Jarsenovo.

TRPELA TORTURU

Stravičan pokušaj ubistva desio se u subotu oko 18:30, na putu ispred kuće Lidijine majke Hajnalke Redai, gde se Jonelova nevenčana supruga doselila nakon što ga je ostavila.

– Moja Lidija je trpela torturu sa Jonelom i više puta ga je ostavljala, ali ranije mu se vraćala. Nedavno je čvrsto rešila da ga ostavi zbog stalnog maltretiranja, pretnji i porodičnog nasilja. Vratila se kod mene sa troje dece, a Jonel ju je svakodnevno zvao i molio je da mu se vrati. Obećavao je da će se popraviti i da će biti dobar prema njoj i deci – priča očajna Hajnalka.

Ona ističe da je jedva smirila decu, koja su videla majku oblivenu krvlju.

– Brzo je prebačena u bolnicu i, hvala Bogu, nakon duge operacije, koja je trajala nekoliko sati, ćerka mi je spasena. Čula sam da se probudila iz anestezije, ali ne znam u kakvom je tačno stanju. Rekli su mi da je ostala bez prsta, a pogođena je i u ključnu kost i ima još sačme u plućima – napominje Hajnalka, koja, osim Lidije, ima još četiri ćerke i četiri sina.

Govoreći o bivšem zetu, Lidijin brat Daniel kaže da je Jonel uvek bio problematičan.

Sklon je alkoholu, tučama, krađi i nasilju. Jednom prilikom je pretukao svog očuha, zbog čega je samo uslovno kažnjen. Sestra je pobegla od njega i rekla mu da neće više da ga vidi – tiho priča Danijel, koji je u trenutku kad mu je sestra ranjena bio na poslu.

Inače, Jonel je posle pokušaja ubistva bivše supruge pobegao prema obližnjem selu Krajišnik, ali nekoliko sati kasnije policija ga je locirala i on se predao. Određeno mu je zadržavanje do 48 sati i tereti se za pokušaj ubistva.

NOŽEM UBIO KOMŠINICU ZBOG STANOVA

Dušan D. (64) uhapšen je prekjuče nakon što je nožem ubio komšinicu Jelenu S. (77) u dvorištu njene kuće u Ulici Dragutina Ilkića Birte u Pančevu.

Zločinu je prethodila svađa oko imovine, pošto je Dušan saznao da se Jelena dogovorila sa građevinskim investitorom da za njen deo dvorišta dobije tri stana, a on se prethodno dogovorio sa istim investitorom da za svoj deo imanja dobije “samo” dva stana.

Žena koja živi u ovoj ulici ispričala nam je da je Dušan sav besan otišao kod Jelene, koja je u tom trenutku s komšinicom pila kafu.

– Dušan je počeo da viče na Jelenu, bilo mu je krivo što će ona dobiti više stanova od njega. Jelena mu je rekla da je tražila tri stana pošto ima tri ćerke, a on je poludeo. Urliknuo je: “Kako ti tri stana, a ja dva?!” Potegao je nož, koji je poneo sa sobom, i izbo je četiri-pet puta. Jelena je pala mrtva, a Dušan je počeo da juri i komšinicu s kojom je pila kafu. Prestravljena žena mu je jedva pobegla. Jurio ju je niz ulicu, da ju je sustigao, i njoj bi presudio – ispričala je za medije komšinica.

Policija je ubrzo uhapsila Dušana. Njegovi poznanici kažu da je bio prgav, sklon alkoholu i da je živeo sam.

DRUG BIVŠEG MUŽA JOJ SRUŠIO KUĆU?

Žena J. J. iz Leštana optužila je muža, s kojim je u brakorazvodnoj parnici, da je nagovorio svog prijatelja da joj bagerom sruši kuću u ovom beogradskom naselju! Prijatelj se, kako se nezvanično saznaje, juče prijavio policiji i priznao da je takozvanom “kašikom” bagera srušio tri zida na kući.

Policija ispituje pravu pozadinu ovog neverovatnog slučaja, a J. J. je ispričala za portal “Žiginfo” da njen muž od oktobra ne živi s njom u toj kući i da zbog porodičnog nasilja ima zabranu prilaska.

– On ne može da podnese što ja i dalje živim u ovoj kući. Pretprošle nedelje me je pretukao, a sad mi je srušio dom – kazala je ona.

Kuća se, navodno, vodi na njenog muža, a prema tvrdnjama J. J., zajedno su je sagradili. Ona radi kao vozač kamiona, ranije je bila zaposlena u “Gradskoj čistoći”, a sada radi za privatnu firmu.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker