POLICIJSKA AKCIJA ARES: Uhapšeni Požarevljani zbog oružja, posedovanja i prodaje droge (VIDEO)

U okviru opsežne policijske akcije „Ares“ koja je sprovedena, na osnovu višemesečnih istraga na teritoriji 27 opština i gradova Republike Srbije, pripadnici MUP-a u Požarevcu i Žandarmerije uhapsili su dve osobe.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Požarevcu, u sinhronizovanoj akciji sa pripadnicima Žandarmerije, uhapsili su M.M. (1970), zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i stavljanje u promet oružja i eksplozivnih materija.

Prilikom pretresa porodične kuće i drugih prostorija osumnjičenog, policija je pronašla ručnu bombu starije proizvodnje, pištolja, dva okvira sa po osam metaka i okvir za pištolj bez municije.

Tokom sprovođenja pomenute akcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Požarevcu u saradnji sa pripadnicima Žandarmerije, uhapsili su i G.P. (1968), za kojim je raspisana poternica zbog izdržavanja zatvorske kazne od 11 godina i dva meseca, na koju je pravosnažno osuđen.

Pretresom prostorija koje je koristio osumnjičeni policija je pronašla oko 100 grama marihuane, zbog čega će protiv njega biti podneta krivična prijava zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

Osumnjičeni je sproveden u Kazneno – popravni zavod Zabela.

TPKNEWS/MUP

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker