DIKTATURA NA DELU: Pogledajte kako je policija juče reagovala na mirne protest širom Srbije (VIDEO)

Ovo nema u režimskim medijima! Pogledajte, nemojte da dozvolite da vas lažu

Cena benzina u Srbiji je među najvišima u odnosu na zemlje sa kojima se graniči, jer više od 54 odsto čine porezi i naknade, a predstavnici vlasti dve godine odbijaju da razgovaraju o smanjenju tih zahvatanja.

Policija je juče širom Srbija razbijala mirne proteste vozača zbog cene goriva, ali uprkos represiji u više gradova protesti su uspeli.

Saobraćaj u Beogradu juče je bio blokiran na Zrenjaninskom putu u oba smera, a na kratko je bio blokiran i most Gazela u pravcu ka aerodromu, ali su se vozači sa tog mesta sklonili nakon 15 minuta, a na teren je izašla saobraćajna policija.

Blokade su je juče od osam časova počela i na Ibarskoj magistrali. Bila su blokirane sela Ćelije i Županjac.

Saobraćaj je bio blokiran i u Novom Sadu na raskrsnici kod Futoške pijace. Novosadska policija snimala je registrarske oznake vozača, uz saopštenje da će dobiti prekršajne prijave ukoliko se ne sklone iz kolone.

Kako je preneo Fonet, saobraćaj je bio obustavljen i na raskrsnici Sremska Mitrovica – Šabac, Sremska Mitrovica – Drenovac, na pružnom prelazu Lička rampa, ali samo drumski saobraćaj, kao i na pravcu Smederevo – Kovin.

Takođe, blokada saobraćaja je bila i u Ljuboviji, na putu Mali Zvornik – Rogačica, Ruma – Šabac, na mostu kod Šapca, od Kragujevaca ka Kraljevu, u mestu Gruža.

Na Zrenjaninskom putu, skretanje ka Borči, saobraćaj je bio blokiran u oba smera, kao i od Bele Crkve ka Kovinu, preneo je Fonet.

Miran protest ratara u mestu Lipar kod Kule završen je policijskom intervencijom i hapšenjem dvojice učesnika protesta.

Ratari iz Lipara blokirali su put Lipar-Bačka Topola, a nadležnivlasti su poslali na njih policiju iz Kule. Na snimsku se vidi prolazak policijske formacije ljudima koji mirno protestuvuju.

Policajci su uz represiju guranje čistili prolaz ne obazirući se na molbe mirnih demonstranata.

Ovakve scene viđene su širom Srbije, ali nažalost neće biti prikazane vestima medija koje kontroliše vlast. Društvene mreže preplavljene su sličnim slimicima prisilnog uklanjanja vozila, legitimisanjima i privođenjima ljudi koji su mirno protestvovali.

Da li će ovo uplašiti ili razbesneti građane nezadovnoljne novim skokom cena goriva saznaćemo narednih dana.

Kako smo saznali, planirani protest u večernjim satima u Velikom Gradištu nije uspeo, jer je režimska policija u civilu zauzela Benzinsku pumpu EKO kod kružnog toka na ulazu u Gradištu gde je planirano da se održi protest, i zapretila da će svakog uhapsiti ko se bude usudio da zaustavi saobraćaj.

U Petrovcu na Mlavi, nakon prvog pokušaja u jutarnjim časovima da blokiraju prilaz gradu kod kružnog toka, građani Petrovca na Mlavi ni u popodnevnim satima nisu uspeli da iskažu protest u znak neslaganja sa visokim cenama goriva.

Petrovac na Mlavi / Foto: Facebook

Pedesetak ljudi okupilo se ponovo oko 17 časova na kružnom toku na ulazu u grad. Baš kao i ujutru, ali policija im je saopštila da će biti kažnjeni svi koji parkiranim vozilima na putu ometaju saobraćaj.

Uprkos tome, bilo je pokušaja vožnje kružnim tokom,a potom su nezadovoljni građani bez automobila izašli na kružni tok i blokirali ga. Policija ih je i u tome sprečila.

Sve je to trajalo oko sat vremena, nakon čega su se okupljeni građani razišli.

Požarevljani na mesto sastanka, na parking DIS-a okupili su se oko 16 časova, kada je došlo tek dvadesetak automobila. Do učesnika protesta stigla je informacija da kod mosta na Moravi ima više policije nego njih.

U prvi mah se odustalo od protesta, ali je ipak odlučeno da se protest iskaže vožnjom pri brzini od10 kilometara na sat, gradištanskom obilaznicom do ukrštanja sa kostolačkim putem, kojim su učesnici nastavili dalje ka kružnom toku na Trgu oslobođenja u Požarevcu.

Na društvenim mrežama očekuje dogovor o eventualnom nastavku protesta.

U Leskovcu je oko 30-ak policajaca u “zasedi” čekalo ljude koji su prilazili da zaštite jednog od učesnika protesta da mu pauk ne bi odneo auto. Čim su građani prišli automobilu koji su hteli da zaštite policija je odmah okružila počela da ih odgura pokušavajući da izazovu incident. Nije došlo do nikakvih incidenata jer građani Leskovca nisu reagovali na provokacije policije, osim napisane kazne koju su platili na licu mesta.

M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker