ALARMANTNO SAOPŠTENJE: U požarevačkoj bolnici nema više ko da leči obolele od korone! (VIDEO)

U gradu Požarevcu juče su zabeležena 84 nova slučaja koronavirusa. Iz Opšte bolnice upozoravaju građane da je osoblje na ivici snage.

Screenshot RTS

Direktor te ustanove Danko Nikolić kaže za RTS da se u bolnici nalazi 185 pacijenata sa simptomima virusa COVID-19.

“Situacija je nešto bolja u odnosu na prethodni dan. Juče smo otpustili 30 pacijenata, noćas primili 15, ali situacija uopšte nije dobra. Primljeni su uglavnom pacijenti sa teškom kliničkom slikom, mnogi zahtevaju kiseoničku potporu ili moraju da idu na respiratore”, ističe Nikolić.

Potvrdio je da se nalaze na minimumu kapaciteta. Apeluje na domove zdravlja da ne upućuju pacijente noću, jer ih je u tom slučaju veoma teško rasporediti po težini kliničke slike.

“Trenutno imamo aktivna 52 potvrđena zdravstvena radnika koji su u izolaciji, kućnoj ili u bolnici, gde je smešteno šest radnika. Svi su u dobrom opštem stanju, ali slika zna da se pogorša. Ono što još pogoršava situaciju je da je više od 120 radnika na bolovanjima, čekajući povratak na posao, a neki su sa još uvek aktuelnim obolenjima”, navodi Nikolić.

(Tpknews.com/RTS)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker