Plan za borbu opštine Veliko Gradište protiv korupcije pred građanima!

U ponedeljak javna prezentacija Antikorupcijskog plana opštine Veliko Gradište za period 2017-2020. godine.

Opština Veliko Gradište poziva građane na javnu prezentaciju Antikorupcijskog plana za period 2017-2020. godine koja će se održati u prostorijama zgrade opštine, u ponedeljak, 11. septembra, sa početkom u 09,00 sati.

Akcioni plan za pregovaranje Srbije o članstvu u Evropskoj uniji za Poglavlje broj 23, usvojen na sednici Vlade Srbije 27. aprila 2016. godine, predviđa jačanje preventivnih antikorupcijskih mehanizama na nivou lokalne samouprave, koja je u preporuci iz Izveštaja o skriningu identifikovana kao jedna od oblasti posebno osetljivih na korupciju.

Ovim dokumentom je predviđeno da gradovi i opštine usvoje i primene lokalne akcione planove za borbu protiv korupcije, odnosno lokalne antikorupcijske planove.

Detalje plana možete pogledati na sajtu opštine: www.velikogradiste.rs

TPKNEWS/SOVG

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker