MERCEDESOM PREGAZIO DETE U POŽAREVCU: Osumnjičeni gastarbajter pušten iz pritvora!

Stefan Marjanović (24), koji je osumnjičen da je na proslavi punoletstva u Požarevcu pregazio dečaka Aleksandra Bačalanovića (4) iz Kostolca, pušten je iz pritvora.

Nastradali Stefan/Foto: Facebook/Screenshot

Podsetimo, stravična nesreća dogodila se 11. aprila u Ljubičevskoj ulici u Požarevcu, kada je Stefan Marjanović, inače gost na rođendanu dečakovog ujaka, zadnjim delom “mercedesa” udario Aleksandra dok se parkirao.

U jednom trenutku, vozač je krenuo u rikverc kako bi preparkirao auto, ali je tada udario u dete i teško ga povredio. I pored maksimalnih napora lekara Opšte bolnice, detetu nije bilo spasa i preminulo je.

– Osumnjičeni je pušten da se brani sa slobode uz meru zabrane napuštanja boravišta, sa obavezom javljanja policijskoj upravi u Požarevcu. Njemu je oduzet i pasoš. S obzirom na to da je reč o delu iz skraćenog postupka, pritvor se može produžiti samo jednom – rečeno nam je u Osnovnom sudu u Požarevcu.

Rođaci nastradalog Aleksandra revoltirani su ovom odlukom suda.

– Čuli smo da je Stefan pušten na slobodu i strahujemo da bi mogao da napusti zemlju, jer on inače živi i radi u inostranstvu, a može i da promeni identitet i pobegne. Nama nije normalno da neko izazove takvu nesreću i šeta slobodno – pričaju rođaci.

Kako kažu, sa Stefanom, koji ima rođake u Starom Kostolcu, odakle su i oni, znaju se gotovo čitavog života.Dobro smo se poznavali.

– Dva meseca su prošla kako je naš Aleksandar stradao, a niko od njegove porodice nas nije nazvao da izjavi saučešće. Svesni smo toga da dete ništa neće vratiti, kazna koju će dobiti nije presudna, jer dali mu jednu godinu ili 101, dete je preminulo, pa je preminulo – kažu očajni rođaci.

Oni objašnjavaju da su svi već saslušani povodom tragedije.

– Koliko smo upućeni, ispitane su i devojke koje su bile sa njim u kolima, a Saobraćajni fakultet veštači nesreću – kažu rođaci.

PLAKAO NA SASLUŠANJU

Stefan Marjanović je na saslušanju tvrdio da nije video dečaka kada je pokušao da uparkira automobil.

– Sve vreme je plakao, ponavljao je neprekidno: “Bolje da sam ja umro, šta će mi život.” U teškom je psihičkom stanju, nije ni jeo, ni pio, a ni spavao otkako se nesreća dogodila – ispričao je izvor.

(Tpknews.com/Kurir)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker