ZAVIČAJNA GALERIJA: Izložba „Inspiracija“ u Centru za kulturu u Kučevu

U Zavičajnoj galeriji Centra za kulturu u Kučevu, otvorena je izložba kaligrafije „Inspiracija“ Anastasije Kocić iz Niša.

Anastasija Kocić i Jasmina Blagojević

O umetnici i njenim radovima na otvaranju je govorila Jasmina Blagojević, direktorka Centra za kulturu.

– Radovi predstavljaju lični bunt prema kompjuterskoj kaligrafiji i eri digitalne tehnologije i vraćanje na veštine rađene rukom, kako bi se osećanja što intimnije prenela na papir. Svaki potez predstavlja osećanje, a slika skup sukobljenih, nekontrolisanih i kontrolisanih emocija – istakla je Blagojević. 

Anastasija Kocić je primenjeni umetnik i profesor fizičkog vaspitanja i sporta. Bavi se dizajnom, kaligrafijom, ilustracijom i fotografijom. Objavljivala je priče, pesme i fotografije, dizajnirala je dva udžbenika i izlagala na mnogim izložbama u zemlji i inostranstvu. 

Njena izložbu u Zavičajnoj galeriji može se pogledati do 19. decembra.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker