HAOS U OPŠTINI PETROVAC NA MLAVI: Pukla brana, naređena evakuacija, bujice nose sve pred sobom! (FOTO/VIDEO)

Petrovcu na Mlavi, koji je pogodila jaka kiša, preti i opasnost od većih poplava, nakon što je pukla brana Busurskom jezeru. Vanredna situacija proširena na teritoriju cele opštine, a nakon pucanja brane “veće poplave se tek očekuju”.

Duško Nedinić, komadant štaba za vanredne situacije naglasio je da je veliko nevreme zadesilo opštinu Petrovac na Mlavi.

„Ekipe štaba za krizne situacijesu na terenu i činimo sve da pomognemo u ovoj teškoj situaciji. Nije na udaru deo grada ili jedno selo ili zaselak nego je dve trećine opštine u velikom problemu. Mi smo danas doneli odluku da se proglasi vanredna situacija na čitavoj teritoriji opštine Petrovac na Mlavi. Situacija nije dobra, ali svakako nije katastrofalna. Može doći do pogoršanja situacije ako se nastave padavine“.rekao je Nedinić.

On je rekao i da je pukla brana na Busurskom jezeru koja se nalazi iznad igrališta u tom naselju. Ovo jezero je već nanelo teške posledice Krviji, Tabanovcu, Oreškovici i okolini. Nedinić kaže da je naredio evakuaciju građana u naselju Ključ zbog predostrožnosti. On je zamolio građane koji imaju kuće u priobalnom delu Mlave i u potesu Busura, iz predostrožnosti, napuste svoje kuće da isključe strujne aparate. Prihvatni centar evakuisanih građana biće Sportska hala u Petrovcu na Mlavi.

„Veliki problemi su bili sa izvorištem vode u Malom Laolu i Šetonju. Imali smo velike probleme u Oreškovici, Lopušnik je pod vodom. Veliki deo Petrovca na Mlavi je pod problemima, pre svega ulica 8. Oktobar, Krađorđeva i naselje Ključ. Prekinuti su putni pravci ka Lopišniku, Velikom Laolu,  Šetonju i Tabanovcu.“ naglasio je Nedinić.

On je još rekao da je odlukom štaba za vanredne situacije obustavljen rad vrtića i škola na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi.

VAŽNO OBAVEŠTENjE ZA GRAĐANE OPŠTINE PETROVAC NA MLAVI

Sve informacije u vezi vanredne situacije u opštini Petrovac na Mlavi mogu se dobiti na telefonskom broju 012 332 722.

Štab za vanredne situacije opštine Petrovac na Mlavi od petka ujutru uveo je dežurstva 24 sata, tako da građani u svakom trenutku mogu dobiti neophodne informacije.

Otvoren je prihvatni centar u SPORTSKOJ HALI u Petrovcu na Mlavi.

RASPORED DEŽURSTAVA

PETAK

15č -23č…………………………Boris 064/8679 805

23č-07č………………………….Pika 064/8679 831

SUBOTA

07č-15č…………………………Rile 063/392646

15č-23č…………………………Milanče 064/8679 860

23č-07č…………………………Goran 064/ 8679 828

NEDELjA

07č-15č……………………………Jelena 064/8679 842

15č-23č………………………Milica 064/8679 819

23č-07č……………………….Perić 064/8679 850

M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker