SAMO JOŠ DA IM VUČIĆ DOZVOLI: Gej parovi u Hrvatskoj moći će da usvajaju decu

Upravni sud u Hrvatskoj presudio je da istopolni parovi u toj zemlji mogu da usvajaju decu.

Screenshot/Ilustracija

Danijel Martinović iz udruženja “Dugina obitelj” izjavio je kako je odluka Upravnog suda prema kojoj istopolni životni partneri mogu da pristupe proceni da postanu usvojitelji “veliki trenutak”.

“Ova istorijska presuda otvara vrata svim gej i lezbejskim parovima u Hrvatskoj koji žele da postanu usvojitelji, i potvrđuje kako životni partneri moraju u svim postupcima imati jednaka prava kao i bračni drugovi”, poručuju iz Duginih obitelji.

Nakon pet godina pravnih bitaka, Upravni sud u Zagrebu krajem aprila je u slučaju Mladena Kožića i Ive Šegote, dvojice gej muškaraca u Hrvatskoj, presudio da oni ne smeju biti diskriminisani u postupku procene za usvajanje zbog toga što su sklopili životno partnerstvo.

Za to vreme, zakon o istopolnim zajednicama u Srbiji oboren je i pre nego što je stigao pored skupštinske poslanike, nakon što je predsednik Aleksandar Vučić obećao da nikada neće potpisati punomoć na takav zakon, koji je okarakterisao kao protivustavan.

(Tpknews.com/Index.hr)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker