BOŽIĆNO ČUDO U BEČU: Dečak (5) kog je pregazio fijaker pobedio smrt!

Najgore je prošlo za malog Čeha koji je krajem novembra doživeo tešku nesreću u Beču kad je pao sa fijakera pod točkove.

„Ovo je pravo Božićno čudo“, izjavio je portparol Udruženja bečkih bolnica.

Petogodišnji Čeh je 26. novembra, došao sa porodicom na vikend u austrijsku prestonicu i tokom vožnje centrom grada pao sa fijakera a da nesreća bude još veća pregazio ga je zadnji točak fijakera. Dete je sa teškim povredama opasnim po život dovezen u bolnicu gde je zbrinut na intenzivnoj nezi.

Bio je u veštačkoj komi i na aparatima za veštačko disanje. Posle tri nedelje mališan je uspeo da pobedi smrt. Sad se polako oporavlja.Čudo je utoliko veće što su lekari saopštili da mališan neće imati nikakvih trajnih oštećenja. Dečak je u svesnom stanju, ali će ostati pod nadzorom lekara, koji ne isključuju još neke dodatne operacije.

Zahvaljujući pozitivnom razvoju i izrazitoj posvećenosti iskusnih dečijih specijalista Bečke Dunav bolnice, dečak će predstojeće Božićne praznike moći da provede kod svoje kuće sa svojom porodicom.

Iz kome se probudio i četvorogodišnjak koji je preživeo pad sa četvrtog sprata

Još jedan četvorogodišnjak je na sreću i porodice i lekara uspeo da se izbori sa teškim povredama koje je zadobio padom sa četvrtog sprata zgrade u Beču. Iako lekari nisu davali optimistične prognoze dečak se gotovo u isto vreme kada i mali Čeh probudio iz kome, a ustanovljeno je da ni on nema povrede kičme i da se oporavlja.

TPKNEWS/K.A.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker