VLAST ROĐAKA I KUMOVA: Kučevačka pljačkaška družina sprema izvršitelje za lov na dužnike poreza?!

Na prste jedne ruke mogu se izbrojati ljudi koji su se u zadnjih godinu i po dana zaposlili putem javnog konkursa u nekoj od institucija opštine Kučevo, bilo to u opštinskoj upravi, komunalnom preduzeću, Centru za kulturu, ili pak institucijama gde opština ima ograničenu nadležnost Domu zdravlja, Ustanovi za odrasle i starija lica, vrtiću, osnovnim školama i srednjoj školi.

Foto: Privatna arhiva

Ako i bude raspisan neki konkurs, na javnim konkursima nije presudno znanje, nego ocena opet “rođačke” komisije. Rodbinsko i stranačko zapošljavane znači i stavljanje u neravnopravan položaj svih drugih, koji nisu u željenoj stranci ili nisu dovoljno blizu onih koji donose odluke u tom trenutku.

Jesu li rodbinske veze i članstvo u Srpskoj naprednoj stranci i Socijalističkoj partiji jedini put za zapošljavanje u javnom sektoru opštine Kučevo? Da li državne institucije kontrolišu zapošljavanja u javnom sektoru opštine? Da li je protest javnosti protiv ovakvog zapošljavanja jedini način da im se stane na put?

Nije tajna da je kompletan javni sektor u Kučevu pod partijskim pritiskom i da su gotovo sva zapošljavanja i imenovanja politički motivisana.

Najzastupljeniji način zapošljavanja su rodbinske veze, iza njih su stranačke, ljubavne a po čaršijskim pričama i podeblje koverta veze. Koliko je politički sve moguće, govori podatak da se na ključnim funkcijama opštine Kučevo nalaze bliski rođaci predsednik Kučevačkog parlamenta Branko Kecman a zamenik predsednika opštine je Nenad Mikić. “Zli jezici” tvrde da je sa njima u srodstvu i predsednik opštine dr Ivan Rajčić. Nije nam jedino jasno da li je Branko Kecman prilikom izbora, glasao za svoju suprugu direktorku Dečijeg vrtića Lane? Sekretar Skupštine opštine Kučevo je Dragan Miloradović a njegov sin Nikola Miloradović je nedavno izabran za načelnika Opštinske uprave Kučevo.

Predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajčić je u jednom intervju naglasio kako je od njegovog preuzimanja rukovođenjem opštine zaposleno od trideset do četrdeset radnika. Jedino što je zaboravio da kaže da su novootvorena radna mesta finansirana iz budžeta opštine ili su u javnom sektoru na teret poreskih obveznika i da će ekonomska slika opštine zbog tog zapošljavanja biti još gora na štetu izgradnje i sanacije puteva, renoviranje seoskih ambulanti, socijalnih davanja, pomoći porodicama sa više dece itd.

Lokalna samouprava je početkom septembra u svojoj zgradi na stalnom radu bez konkursa udomila desetak radnika. Ne tako davno, JKP Kučevo je bez konkursa, u jednom danu zaposlilo šesnaest radnika, među njima i predsednika Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Novicu Janoševića, koji je svestan nadolazećih promena pa sada pokušava da sebi obezbedi sigurno uhlebljenje. Spisak rođačkih, kumovskih i partijskih veza je dugačak, svi imaju cilj da što duže ostanu na vlasti i polako “čerupaju” opštinsku kasu koliko god je to moguće. Njima nisu bitni građani, za njih je najvažnija njihova egzistencija i ništa drugo ih ne interesuje. Da li ćete sutra imati za hleb ili pak novac za kupovinu patika detetu nije ih briga. Na kućnoj adresi će vam već ovih dana uredno poslati rešenje da platite porez, ekološku takstu, struju, vodu, komunalije i ostalo. Ako slučajno nemate novca da platite, zaračunaće vam kamatu a verovatno će vam poslati i javnog izvršitelja.

Na ulici ili bilo gde, građani ove opštine će vam reći da je njihova budućnost u privatnom sektoru, a ne u javnoj upravi, i to su više puta ponovili. Predstavnici vlasti su ti koji treba da rade na stvaranju boljeg poslovnog ambijenta ali oni očigledno to ne čine. Glavni moto sadašnje vlasti su “siromašni zavisni građani jer se tako sa njima lakše manipuliše”.

U strategiji ekonomskog razvoja opštine do 2028. godine, od strane rukovodstva opštine i njihovih “stručnih” timova identifikovani su prioritetne delatnosti, razvoj drvne industrije i razvoj turizma. Koliko će napredovati drvna industrija svima je jasno a posebno onima koji se bave drvnom industrijom. Ovakvim daljim ponašanjem JP “Srbijašume” prema preduzećima iz Kučeva ne daje nikakvu nadu za prosperitet ove grane industrije. Od donošenja strategija razvoja opštine i prepoznavanja mogućnosti za brži razvoj drvne industrije, zbog nedostatka sirovine u opštini Kučevo je zatvoreno nekoliko malih pilana koje nemaju nikakvih izgleda da se ponovo pokrenu, posebno zbog monopolskog i ucenjivačkog ponašanja JP “Srbijašume” koje se ponašaju kao da su država u državi.

Osnovne karakteristike razvoja i opšti značaj turizma uslovljavaju potrebu za preciziranjem mesta i uloge ovog oblika ekonomske grane, odnosno definisanjem odgovora na pitanje: da li je reč samo o jednom od delova turističke grane, recimo seoski turizam, lovni i sl. Koliko će se otvoriti novih radnih mesta? Koji je vremenski period za konsolidaciju i stvaranje profita? Koliko će građani i opština prihodovati od turizma na godišnjem nivou? Trenutno imamo neaktivan Turistički savez, stranački I rođački kadar prekobrojnih turističkih radnika koji osim da prazne budžet za svoje plate i nepotrebna putovanja ne služe ničemu drugom.

Zaključak je da, ukoliko ste brat, blizak rođak, ćerka ili sin nekog od privilegovanih porodica u ovoj opštini, zaista ne postoji opasnosti da ćete ostati nezaposleni kao većina naroda koja se muči, uči, nezaposlena je i ne potiče iz tih familija.

(Dopisnik tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

19 Komentari

 1. Srbija je u totalnoj blokadi, ne zbog protesta na ulicama i autoputevima,već zbog kriminalne i diktatorske vlasti na svim nivoima. Ako im se u najskorije vreme ne stane na put pošteno smo nastojali??

 2. Ne, nema kraja dok god je ekonomski i politicki sistem postavljen tako da je isplativije raditi u drzavnom nego u privatnom preduzecu, tj. u drzavnoj administraciji nego u privredi. Kada se rastereti privreda i omoguci poslovanje preduzecima koja nisu u drzavnom vlasnistvu ili pod drzavnim protektoratom te sa povlascenim uslovima, onda ce prestati i partijsko zaposljavanje.

 3. Problem je ogroman nepotizam i raznorazni klanovi koji vladaju opstinom.
  Ljudi su poslednji sloj drustva i veoma je tesko komunicirati a kamoli raditi sa njima. Dodje mi da napustim opštinsku upravu koliko ne mogu da ih podnesem

 4. Muka mi je više i od Vučića i njegove stranke i od ovih kriminalaca u Kučevu dođe mi da pobegnem u beli svet i da se nikad ne vratim u ovu Srbiju.

 5. Ceo opštinski budžet je isključivo namenjen za potrebe hotela odnosno za acu karatistu,da li su svesni Rajičić,Mikić,Kecman,Jsnošević i ostale kabadahije da se približio kraj vladavine diktatora Vučića i da će svi oni završiti iza rešetaka u najskorije vreme.

 6. Komunalno preduzeće je već angažovalo javnog izvršitelja koji naplaćuje dugove od građana. U isto vreme je Aci Karatisti otpisao 2.500.000 milona dinara. Dokle bre više ovako. Vreme je za pobunu

 7. Baš tako kao što piše u tekstu Kecman je glasao ta svoju ženu da postane direktorka vrtića,on zarađuje 130 000 dinara mesečno ona 100 000 i baš ih briga što Mađarska nema more.

 8. Народе Кучева, шта више чекамо? Протести сваки дан до испуњења захтева и смене криминалне власти. Све су нам уништили!

 9. Kada budu izgubila vlast(a izgubiće je kad tad) Novicu Janoševića istog momenta rasporediti na smećaru jer mu tu najlepše priliči, a za drugo i nije.

 10. Ha ha ha, slika i prilika snsovske vlasti i vrhovnog vodje im njihovog. Ala ce biti smeha kad mi budemo na vrhu a oni dole, tad ce se videti ciju vunu majka prede

 11. Zašto se žalite na društvenim mrežama kada možete lepo da se organizujete i razbucate taj šljam što trpite godinama. Od kukanja nema vajde već svi u protest hajte. Njih je neka bude i 50 a koliko Kučevo i okolina imaju stanovnika.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker