VANREDNA SITUACIJA U KUČEVU: Deponija još gori, ne zna se kada će požar biti ugašen

Već peti dan nad Kučevom i okolnim selima kulja crni dim sa lokalne deponije u Kučevu. Sa smetlišta se i danas diže dim koji se širi ka različitim delovima grada, ali i okolnim selima u zavisnosti od vetra, a u opštinskoj vlasti su rekli da će gašenje vatre trajati nekoliko dana.

Foto: TPKNEWS

Požar koji izaziva sagorevanje različitih materija stvara nesnosan smrad pa je stoga preporučljivo da građani tokom dana i noći drže zatvorene prozore na stambenim objektima i duže ne borave na otvorenom, po potrebi mogu da nose i zaštitne maske.

Podsetimo, štab za vanredne situacije opštine Kučevo na drugoj vanrednoj sednici održanoj 22. juna 2022. doneo je Odluku kojom je proglašena vanredna situacija na delu teritorije opštine Kučevo, na parceli opštinske deponije i data je saglasnost JKP “Kučevo” da angažuje drugo pravno lice koje poseduje potrebnu mehanizaciju za sanaciju i sprečavanje širenja požara na opštinskoj deponiji.

Šta se tačno događa na lokalnoj deponiji nije nam poznato, saznali smo da u gašenju požara učestvuje kompletna mehanizacija JKP-a i Vatrogasno-spasilačke jedinice iz Kučeva. Takođe, kako nezvanično saznajemo, angažaovano je i drugo pravno lice u gašenju požara, blizak rođak aktuelnog načelnika Opštinske uprave Nikole Miloradovića i njegovog oca sekretara Skupštine opštine Kučevo Dragana Miloradovića iako JKP “Kučevo” već raspolaže takvom vrstom mehanizacije. Koliko će na kraju koštati to “angažovano drugo pravno lice” možemo samo pretpostaviti. Po onome što smo videli sa bezbedne razdaljine, vatra se rasplamsava.

Predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajčić i njegovi saradnici su do sada već trebali da obaveste Zavod za javno zdravlje Požarevac koji bi hitno morao da izađe u javnost sa izmerenim količinama ugljen monoksida, azot dioksida, hlora i sumpor dioksida u Kučevu i okolnim selima jer zdravlje ljudi je na prvom mestu.

(Dopoisnik1 tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

15 Komentari

  1. Na celnice okruga Aleksandre Djokicu, naselja Kucevo i Mustapic su na teritoriji Branicevskog okruga. U oba naselja je vanredna situacija, jedni su bez vode srugi su bez vazduha. Ucini ti nesto, obrati se nadleznima, potrudi se pomogni ovom narodu.Jel vidis da je u Kucevu na vlasti klika neznalica, oholih i bahatih ljudi koji uzivaju u tudjij nesreci. Pozovi i gradonacelnika neka pomogne Kucevu a ne samo da dolazi na bankete i proskave u Hotelu. Nedinicu, Mijovicu, Milicu, u vasoj susednoj opstini je kolaps sistema za sada u dva naselja a preti da se prosiri na ostala, pomognite kao sto pomazete nekima tamo dalekim i nepoznatim. JKP Kucevo od opreme nema kanadere za gasenje pozara pa angazuju firme iz okruzenja verovatno. Kucevljani mirno cekaju da se uguse u svom Diznilendu koji im je kreirao Ivan Hotelski sa svojim konkubinama. Drzava ako postoji treba da spase ovaj narod jer sad vide kako je bilo u Ausvicu i gasnim komorama. Sanja Crvena povedi svoje u protest, ali za bolji zivot jer Kucevo moze bolje, a ne da bude protest da ti i tvoji dobijete vece plate i privilegije.

  2. Kucevljani negoduju medjusobno ali niko ne sme da se oglasi javno. Primecujem da je opsti bojkot manifestacije Organik Fest. Vreme je za proteste, samo jedno pitanje jos nije reseno, ko ce da predvodi masu jer Ivan Hotelski i ostatak hotelskog orkestra su izgubili svaki kredibilitet i vreme je da se najure

  3. Да ли је то сукоб интереса, тата Драган Милорадовић секретар скупштине а његов син начелник општинске управе ? Драган Милорадовић обавља и функцију јавног правобраниоца јер су сви папири из општине у његовој приватној канцеларији

  4. Počela je kiša koja jedino može da popravi stanje zagađenosti vazduha i ugasi požar na deponiji. Od naprednjacke vlasti nema ništa, najbolje je kad ne preduzimaju ništa jer jedino tada ne prave štetu

  5. Oronuli i od kradje iznemogli starac sa mesta predsednika Skupstine izmolio je od Boga kisu, da se ugasi deponija. Tako ce kisu da naplati specijalno preduzece za gasenje pozara. Dobice i starac Foco neki dinar da kupi odecu po broju koji mu sad stoji a ne onu odezdu kad je bio zadrigao od jela i pila po crkvenim slavama sad mu je prevelika. Izlecice ga Hotelski Doktor kad ga gurne u mutni Pek. Mozda mu zamenica Sanja pomogne ako i ona dobije neku mrvicu sa stola Orgazam feste. Indijanci se zanimaju da nasele Kucevo zbog slanja dimnih signala, imaju dim u izobilju. Suska se po Hotelu o organizaciji Gej parade u Kucevu, bilo bi puno gostiju u Hotelu i Opstina bi platila par koncerata. I tada ce Kucevljani da cute, samo da ih karatista ne izbije na terasi, 25 po turu

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker