STEVANOVIĆ UPOZORAVA: Ako se ne promeni ponašanje građana, uvešće se još strožije mere

Direktor Infektivne klinike Goran Stevanović upozorio je da raste broj obolelih od kovida i da će zbog toga u punom kapacitetu raditi kovid bolnice u Batajnici i Kruševcu, kako bi ostale zdravstvene ustanove mogle da primaju nekovid pacijente.

Foto: Tanjug

Stevanović je rekao da će se, ukoliko ne bude promenjeno ponašanje građana i poštovanje postojećih mera, razmišljati o njihovom pooštravanju.

Doktor je novinarima, posle sastanka ministra zdravlja sa direktorima kovid bolnica, rekao da, uprkos apelima da se poštuju mere i da se dostigne određeni obuhvat vakcinacijom, to se nije dogodilo.

Prema njegovim rečima, kovid bolnice u Batajnici i Kruševcu će raditi u punom kapacitetu, biće sprovedena preraspodela osoblja, u obe bolnice su završene angio i hirurške sale.

– Molimo vas, sve što nije od suštinske važnosti za život da se suspenduje – , rekao je Stevanović i dodao da ukoliko se ne bude promenilo ponašanje građana i poštovale postojeće mera, razmišljaće se o njihovom pooštravanju.

– To bi moglo da bude dalje skraćenje rada ugostiteljskih objekata ili dodatno smanjenje kapaciteta turističkih objekata – , naveo je Stevanović.

– Zdravstvenih radnika ima koliko ima, rade na maksimumu već godinu dana, ljudi koji nam pomažu maksimalno su opterećeni godinu dana. Nadam se da će neko obratiti pažnju na naš umor – , istakao je Stevanović.

Stevanović je ponovio da ni vakcinacija neće imati rezultata ako ljudi ne vode računa, jer je potrebno pet nedelja od prve doze da se stvori imunitet – tri nedelje za drugu dozu i potom od 10 do 14 dana da bi taj proces bio efikasan.

– Apelujem na sve nas da poštujemo mere – , rekao je Stevanović.

Podsetimo, juče je saopšteno da je u prethodna 24 sata opet više od 2.500 novozaraženih.

(Tpknews.com/N1)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker