OJADIO 55 PENZIONERA: Uhapšen poštar iz Petrovca na Mlavi, maznuo više od milion dinara!

Pripadnici MUP-a, Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su I. J. (31), zaposlenog u JP „Pošta Srbije“ u Petrovcu na Mlavi, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.

Screenshot MUP

– Sumnja se da je I. J. (31), u aprilu ove godine, novac u iznosu od 1.093.428 dinara namenjen za isplatu penzija za 55 korisnika prisvojio za sebe, oštetivši JP “Pošta Srbije” za isti iznos – , saopštio je MUP.

– I. J. je, kako se sumnja, umesto penzionera potpisivao naloge za isplatu, a potom ih u blagajni razduživao kao isplaćene, dok je deo naloga razdužio nepotpisane, pri čemu nije razdužio novac za neisplaćene naloge – , navodi MUP.

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.

(Tpknews.com/MUP)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker