ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA: Uhapšen inspektor Gradske uprave Smederevo

Policija je u Smederevu uhapsila Aleksandra M. (38), zaposlenog u smederevskoj Gradskoj upravi u Odeljenju inspekcijskih poslova u Grupi za ekologiju, zbog zloupotrebe službenog položaja, a slobode je lišen i Dragan U. (43), komunalni inspektor iz Ćuprije, zbog podstrekavanja.

Obojici je određen pritvor od 30 dana. Za ekološkog inspektora iz Smedereva se sumnja da je u dobijanju poslova na utvrđivanju nadzora nad privrednim subjektima, da li postupaju po propisima koji regulišu pitanja zaštite životne sredine, favorizovao sa Draganom U. dogovorenu firmu „Eko servis sistem“ iz Ćuprije, čiji je zakonski zastupnik njegova žena.

Za sada je policija utvrdila šest takvih slučajeva u 2017. godini, a iznos koji je Aleksandar M. na taj način protivpravno stekao je oko 200.000 dinara.

Inače, do ovog saznanja policija je došla pošto je po nalogu Tužilaštva u Kragujevcu nadzirala telefonske razgovore Dragana U. po sasvim drugom osnovu.

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker