ŠVAJCARSKA: Izabelina smrt još uvek misterija

Prošlo je više od mesec dana od smrti Izabele Todorović (21) iz Srbije, koja je krajem januara ove godine, pronađena umotana u tepih, u jednoj šumi u blizini mesta Cecikon, u švajcarskom kantonu Turgau.

Foto: Izabela Todorović Facebook/ Screenshot

Tužilaštvo ovog kantona juče je izdalo saopštenje da su zbog ovog misterioznog slučaja uhapšena još dvojica muškaraca.

O njihovom identitetu za sada nije saopšteno mnogo, jedino da imaju 36 i 48 godina, te da je reč o državljanima Švajcarske.

Tako je broj uhapšenih za koje se sumnja da su umešani u smrt Todorovićeve, koja se još od 12. novembra prošle godine vodila kao nestala, kada su njeni roditelji Violeta (42) i Ervin Todorović (46) nestanak prijavili policiji, popeo na tri, jer odranije u pritvoru se nalazi dvojni državljanin Venecuele i Holandije Hezus B. (36), diler droge, u čijem je stanu, sumnja se, boravila i pokojna devojka.

U međuvremenu je pronađen njegov automobil rendž rover, u kojem je navodno Izabelino telo prevezeno do šumskog puta gde je pronađena.

Policiji se javila i bivša devojka Hesuza B. koja je posvedočila da je on svojevremeno, iz njihovog tada zajedničkog stana, poneo tepih baš onakav u kakvom je pronađeno telo nesretne devojke.

Policija pretpostavlja da je telo Izabele ostavljeno u šumi za vreme katoličkog Božića, oko 25. decembra prošle godine, a otkrio ga je tek mesec dana kasnije slučajni prolaznik.

– I dalje ne znamo kada će biti sahrana naše mezimice, a o istrazi smrti moje ćerke ne znam zaista ništa više od vas. Pre nekoliko dana pozvao nas je advokat i saopštio da će obdukcija njenog tela, koja se obavlja u Sent Galenu, potrajati još neko vreme, jer je tužilaštvo naložilo još neke analize koje treba da rasvetle okolnosti njene smrti – kazala je za Izabelina majka Violeta Todorović.

SLIKA IZ NOĆNOG KLUBA

Nesrećna devojka poslednji put je viđena živa 3. novembra prošle godine, u jednom noćnom klubu u ciriškoj Langen štrase. Tada je njen poznanik postavio zajedničku fotografiju na društevnu mrežu Fejsbuk. Policija je oklevala da povede istragu oko nestanka, jer je navodno reč o punoletnoj osobi, a nisu pomogli ni apeli Generalnog konzulata Srbije u Cirihu.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker