Stigli rezultati za dve osobe iz Kučeva za koje se sumnjalo da imaju korona virus

Dve osobe koje su pre nekoliko dana doputovao iz Italije, i koje su bile izolovane u kučevačkom Domu zdravlja nemaju korona virus, izjavila je direktorka Doma zdravlja Emina Perić.

Direktorka Doma zdravlja apeluje da svi građani koji dolaze iz inostranstva, dve nedelje od trenutka ulaska u zemlju, moraju svoje vreme da provedu kod kuće i da kontakt sa ostalim ukućanima i građanima svedu na minimum, da u slučaju prekotrebnog kontakta sa drugim osobama stave masku i drže odstojanje od jednog metra.

– Uzimajući u obzir da smo podneblje sa koga se veliki broj građana nalazi na radu u inostranstvu, a situacija sa korona virusom je iz dana u dan sve ozbiljnija, kako bi se sprečili nastanak i širenje epidemije, molimo sve građane da se ponašaju krajnje odgovorno – navodi direktorka Doma zdravlja Kučevo.

Direktorka navodi da su od jutros prekinuti svi godišnji odmori za zdravstvene radnike – svi lekari i ostalo medicinsko osoblje neće moći da ga koriste do daljnjeg.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker