DAN “POŽAREVAČKE GIMNAZIJE”: Umesto proslave, đaci zasadili drveće

„Požrevačka gimnazija“ 24. septembra proslavila je svoj rođendan, 158. po redu, ali na neuobičajen način.

Učenici sade drvo u školskom dvorištu/Foto: M.V.

Naime, zbog aktuelne epidemije korona virusa, doneta je odluka da se ne održe akademija i prigodna svečanost, već da se u školskom dvorištu zasadi drveće. Učenici svakog razreda, pored sportskih terena, zasadili su četiri sadnice „sibirskog bresta“.

Direktorka škole, Danijela Žukovski, napomenula je da na ovaj način kolektiv škole želi da slavi život, koji je epidemija korona virusa na neki način zaustavila.

– Svake godine naše proslave odvijale su se uz sportske turnire, kvizove znanja i svečanu akademiju, ali ove godine nismo u prilici da ih organizujemo. Zato smo odlučili da zasadimo drveće i da na taj način prizovemo život. Pozivam sve vas da o drveću redovno brinemo, da ih zalivamo i da jednog dana uživamo u njihovom hladu – rekla je Žukovski.

Povodom Dana škole, u holu je priređena izložba radova sa školske likovne kolonije na kojoj je, zbog epidemije, učestvovalo samo deset učenika.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker