PRVA ŽRTVA KORONE U BRANIČEVSKOM OKRUGU: Nakon dvonedeljne borbe podlegla Kovidu-19 (FOTO)

Prva žrtva u Požarevcu i čitavom Braničevskom okrugu od Korone je požarevljanka Ivana Mitrović (77).

Foto: M.V.

Ivana je nakon dvonedeljne borbe sa opakim virusom u nedelju na Infektivnoj klinici u Beogradu preminula, a u sredu u Požarevcu sahranjena.

Podsećamo da je ona 21. marta zbog srčanih tegoba, na osnovu uputa iz požarevačke Hitne pomoći, primljena u Koronarnu jedinici Internog odeljenja požarevačke Opšte bolnice. Tek, nakon pet dana otkriveno je da je zaražena opakim virusom kovid-19, te je nakon pozitivnog testa hitno prebačena na Infektivnu kliniku u Beograd.

Ekipa grobara spremna za sahranu/Foto: M.V.

Svojom neodgovornošću ili po nečijem savetu prećutala je da je imala kontakte sa svojim sinom koji je došao iz Austrije, što je prouzrakovalo da četrdesetak medicinskih radnika, među njima više lekara, sestara, tehničara i vozača, iz bolnice i hitne pomoći zbog kontakata sa njom bude izolovano na 14 dana, gde se još uvek nalaze u kućnoj izolaciji.

Tek nakon dobijanja rezultata testa saznaće se da li je neko i koliko njih zaraženo od opakog virusa.

M.Veljković

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker