VUČIĆ NAJAVIO “NAPREDNJAČKO PROLEĆE”: Lokalni odbori okreću leđa Stefanoviću i Lončaru

Nakon početne bure stiglo je zatišje pred novu veliku oluju i konačan politički obračun između Aleksandra Vučića i Nebojše Stefanovića.

Lončar, Neša i Vučić/Foto: Screenshot

Predsednik SNS-a godinama govori o velikim kadrovskim promenama unutar stranke kojom samovoljno upravlja, a ovoga puta čini se da će pre svih cenu platiti Nebojša Stefanović i ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

Gradski odbori SNS-a redom su, po naređenju, počeli da okreću leđa visokim funkcionerima stranke, a ističu se pre svih niški i čačanski odbori.

Domaći mediji najavljuju „veliko spremanje“ pred predstojeće izbore, a u prilog tome govori i ulazak Aleksandra Šapića u najveću partiju na vlasti. Vesić će po svemu sudeći tek osetiti „naprednjačko proleće“ na svojoj koži.

Na poslednjem predsedništvu naprednjaka Vučić je najavio promene.

– Zakazali smo sednicu Glavnog odbora stranke, gde ćemo govoriti o prvim i novim kadrovskim rešenjima, gde će biti određenih promena – izjavio je tada predsednik SNS-a.

Promene kreću sa juga zemlje, iz Niša i Pirota, nezvanično saznaju Južne vesti. Novinari ovog portala pokušali su da dođu do preciznijih informacija pozivanjem više od 100 različitih telefonskih brojeva, međutim članovi SNS-a mahom nisu bili raspoloženi za komentar.

– To jeste bilo iznenađenje, ne samo za nas i javnost, nego i za članove Srpske napredne stranke. Ne zbog toga što se nepoverenje Nebojši Stefanoviću našlo na dnevnom redu, već zato što se tu našao i Zlatibor Lončar – izjavila je urednica Južnih vesti Gordana Bjeletić.

Njenom portalu naprednjaci sa lokala nezvanično su rekli da su dobili naređenje kako da glasaju, što i nije neka novost u srpskoj politici. Sukobi unutar SNS-a postojali su i do sada.

– Bilo je tih nekih podela i ranije, ali dođe do pomirenja i oni prosto ne žele da rizikuju i da se opredele, a da tu na kraju opet bude sve u redu i dovedu sebe u neku, da tako kažem, nelagodnu poziciju – rekla je Bjeletić.

Čačanski portal Ozonpress saznao je da se i u Čačku podigla buna protiv visokih funkcionera partije. Oni su, takođe po naredbi, okrenuli leđa Nebojši Stefanoviću i tu odluku potvrdili novinarima.

– Da, tačno je da je doneta odluka, jednoglasan je bio Gradski odbor. Dali smo preporuku Izvršnom odboru da se Stefanović smeni. Obratite se organima stranke i dobićete sve informacije – potvrdio je gradonačelnik Čačka Milun Todorović.

Da je pripremljen teren za konačni obračun sa Stefanovićem moglo se definitivno zaključiti nakon objave na društvenim mrežama Vladimira Đukanovića, njegovog kolege iz Glavnog odbora SNS-a.

– Imam potrebu kao neko ko voli svoju stranku i koji je u prvih 50 njenih osnivača, javno da se izjasnim da sam apsolutno za smenu kompletnog gradskog odbora SNS Beograd, sa posebnim akcentom da sam za smenu predsednika gradskog odbora SNS Beograd – nedvosmisleno je napisao Đukanović, a preneo N1.

Na osnovu saznanja novinara Južnih vesti, glavni operativac i udarna pesnica ovog velikog stranačkog pospremanja je Darko Glišić, predsednik Izvršnog odbora stranke, koji je zajedno sa koordinatorom za nišavski i pirotski okrug Bojanom Bajagićem prisustvovao sastancima na kojima je uskraćena podrška pre svih Stefanoviću i Lončaru.

Ovo je samo početak, jer je već najavljeno glasanje i po drugim lokalnim odborima, pa nema sumnje da Stefanović polako pakuje kofere. Koliko sve ovo ima uticaj na život građana Srbije, teško je pitanje, ali da Vučić pokušava da ojača kontrolu stranke i zaustavi prevremeni raspad kule od karata jasno je kao dan.

(Tpknews.Com/Agencije)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker