IKONIZUJTE VEČNOST: Kolektivno besplatno crkveno venčanje u Topolovniku

Sveštenik Sreten Milovanović, poziva sve vernike iz parohije topolovničke koji su u braku a imaju preko 40 godina na grupno besplatno venčanje koje će se obaviti u 2018 godini.

– Svete tajne naše crkve nisu samo za pominjanje već pozivaju i grade zajednicu. Tako i Sveta Tajna braka ne predstavlja tek tako neki bračni ugovor već ikonu zajednice čoveka sa bogom -, kazao je Sveštenik iz parohije topolovničke Sreten Milovanović.

Zato Sveštenik Sreten Milovanović poziva sve parohijane koji su u važećem građanskom braku a nemaju neki zaključen crkveni brak sa drugom ličnošcu i imaju više od 40 godina, da se jave svešteniku i informišu o grupnom venčanju koje predstavlja ikonu crkve u malom.

– Ovo je savršeni trenutak za sve da ne samo ponove mladost nego i da ikonizuju večnost -, poručuje Sveštenik Sreten Milovanović.

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker