PRIMER DOBRE PRAKSE: Gradištanci objasnili kako se najbolje vrši popis imovine građana

Opština Veliko Gradište učestvuje u projektu „Reforma poreza na imovinu”

Gradištanska lokalna samouprava učestvovala je i na predhodnom projektu „Opštinski ekonomski razvoj u istočnoj Srbiji„, osim same podrške kod popisa na imovinu imali su podršku i u drugim segmentima, između ostalog u izradi programskog budžeta.

Foto: SOVG

Projekat „Reforma poreza na imovinu„ će trajati četiri godine, finansira ga Švajcarska kancelarija za razvoj uz saradnju SDC. Projekat se realizuje kroz zajedničku saradnju Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, Ministarstvo finansija i Stalnu konferenciju gradova i opština.

Po oceni ljudi koji rade na samom projektu rad gradištanske lokalne samouprave je visoko ocenjen i cenjen i s tim u vezi pozvani su da na ovom projektu učestvuju kao primer dobre prakse.

Rukovodilac Odeljenja za finansije Jelena Pantić je u ime lokalne samouprave podelila iskustva iz procesa izrade budžeta. Na prezentacijama u Rumi, Nišu, Beogradu i na Zlatiboru, Pantić je iznela na koji način se u gradištanskoj opštini radi na izradi Odluke o budžetu, kako se uključuje građanstvo, kako se rade ankete, na koji način se angažuju mladi da se što više uključe i steknu osnovna znanja o tome prvenstveno šta je budžet, kako se puni opštinska kasa i na šta se troši novac poreskih obveznika.

– Prezentacija je naišla na dobre komentare učesnika na projektu. Velika čast i zadovoljastvo biti pozvan od ljudi koji su stručnjaci i eksperti u ovim oblastima i od istih dobiti potvrdu da nešto što radi naša lokalna samuprava – Odeljenje za finansije služi kao primer dobre prakse –, kažu u gradištanskoj samoupravi.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker