OPET SVE “POD KLJUČ”: Doktor Kon traži da se sve zatvori u naredna dva vikenda

U pojedinim medijima pojavila se informacija da je na sednici štaba bilo napeto i da je član Kriznog štaba dr Predrag Kon tražio da se sve zatvori u naredna dva vikenda.

Foto: Tanjug

Trenutna slika sve više liči na onu od novembra prošle godine kada je krenuo drastičan porast broja zaraženih, a sasvim je izvesno da će do novog rasta tek doći. Od današnje odluke Kriznog štaba najviše strepe ugostitelji, ali i roditelji, jer se u medijima najavljivalo da bi te dve oblasti naših života mogle da odu “pod ključ”, odnosno onlajn.

Inače, Sednica Kriznog štaba za borbu protiv virusa korona završena je, a na sednici nije doneta nijedna nova odluka.

Doktor Predrag Kon na početku sednice Kriznog štaba odustao je od ideje o skraćenju radnog vremena na 18 sati i predložio da ništa ne radi naredna dva vikenda. Potom je usledila rasprava o predloženim merama. Međutim, sve ostaje kao do sada i to do petka kada će biti nova sednica Kriznog štaba i naq toj sednici biće doneta nova odluka.

Pre samo dva dana prof. dr Branislav Tiodorović rekao je za “Blic”, govoreći o pooštravanju mera, da u ovoj “prvoj fazi”, u toku ove nedelje, najpre sledi rigorozna kontrola, kao i zatvaranje lokala i kafića koji ne poštuju mere, a zatim upozorio na sledeći korak.

“Ako to ne da rezultat u narednim danima ići će se na skraćenje radnog vremena ugostiteljskih objekata”, izjavio je za “Blic” dr Tiodorović.

Da se razmišlja i na temu škola potvrdio je sinoć i pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković izjavio je sinoć da se razmatra i ponovno zatvaranje škola.

“To je jedna od opcija o kojoj ćemo sutra razgovarati. U ovom trenutku imamo određeni broj školskih ustanova gde imamo slobodnu cirkulaciju virusa”, rekao je Gojković gostujući u emisiji “Upitnik” na RTS-u.

Podsetimo, juče je broj novoonolelih skočio preko 3.000. Lekari, pogotovo oni koji rade u kovid bolnicama, upozoravaju da kapaciteti postaju popunjeni, kao i da je medicinsko osoblje na izmaku snaga.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker