JAČANJE NA LOKALU: DJB osnovao povereništvo u Kličevcu

Požarevački odbor “Dosta je bilo” osnovao je juče mesno povereništvo u Kličevcu. Tom prilikom je Požarevac i Kličevac posetio i Saša Radulović, predsednik DJB. Nakon gostovanja na radiju Bravo i sastanka sa lokalnim odborom i simpatizerima pružio je podršku i članovima novoosnovanog povereništva u Kličevcu.

Foto: Promo

“Ovaj događaj predstavlja svojevrsno ozvaničenje delovanja naših članova u ovom selu, kao i pružanja podrške, koju oni de facto od našeg lokalnog odbora i imaju. Vi i bolje od nas znate na koji način se oni već duži niz godina bore za svoje selo. Ono što je važno je da ovo selo ima bogato istorijsko nasleđe još od praistorije do dana današnjeg, a nalazi se na teritoriji najplodnije srpske ravnice, u srcu Stiga. Nekada je Kličevac bio administrativni centar Ramskog sreza odnosno opština, a danas nemate ni legitimne predstavnike Saveta mesne zajednice. Brojni su problemi ovog sela, od devastacije plodnog zemljišta i ugrožavanja samog sela od strane rudnika EPS-a, preko migracije stanovništva zbog loše infrastrukture  do potencijalne izgradnje regionalne deponije u njegovom ataru. Želimo da probleme rešavamo kroz institucije, a da vas u njima predstavljaju ljudi koje ste vi birali.”, istakla je Tatijana Stojadinović, predsednik Gradskog odbora DJB u Požarevcu.

Stojadinović je čestitala novopostavljenom povereniku DJB Ivici Milenkoviću i članovima povereništva Zoranu Markoviću i Miroslavu Iviću na postavljenju i reč predala Milekoviću koji je tom prilikom rekao:

”Povereništvo smo rešili da otvorimo nakon našeg delovanja od pet godina i imamo najjaču bazu u odnosu na okolne mesne zajednice. Sada imamo i odbornike u gradskoj skupštini. Trudićemo se da se i dalje borimo za interese našeg mesta, ali mi sami ne možemo nešto mnogo da promenimo tim putem, jer nas je malo. ”

Meštanima se tom prilikom obratio i Slobodan Vasić, predsednik odborničkog kluba Dosta je bilo-RIIS Istok. On je rekao da se često može čuti ”ja ne želim da se bavim politikom, ili mene politika ne interesuje” a da na ovaj način, osnivanjem povereništva želimo da politiku približimo meštanima. 

“Pre svega hoću da vam objasnim šta je lokalna politika. Lokalna politika je grejanje, zdrava ekološka sredina, čista voda, iznošenje smeća, čist vazduh. To je lokalna politika. I sad vi meni kažite da ne želite da se bavite tim temama. To je politika. Time se bave odbornici, time se bave mali mesni odbori. Mi smo napravili ovaj prvi mesni odbor u jednoj seoskoj sredini iz jednog jedinog razloga, a to je da približimo politiku vama. Neće mesni odbor Kličevca da se bavi visokom, nacionalnom politikom. Naravno, nikom to nije zabranjeno. Baviće se svojim okruženjem, svojim ulicama, svojim sokacima, svojom vodom, svojim grejanjem…. A kako se to radi? Radi se tako što na izborima izaberete poštene i časne ljude koji će vas da zastupaju. To što smo mi navikli da stvari rešavamo protestima i blokadama puteva, složićete se, da nije baš najbolji način. Nevolja je što je to jedino davalo rezultate. “Dosta je bilo” je opcija pristojnih ljudi koja pokušava da promeni stvari kroz sistem. Lično sam uvek izlazio, i uvek ću da izlazim na proteste kad nešto ne valja, ali smatram da je to loš način, to je način kad dogori do “noktiju”, kad više nemamo gde. Zašto ne bismo onda kroz ovakve institucije, kroz ovakve mesne odbore rešavali probleme?” Problemima krađe i korupcije treba da se bave nadležne institucije”, zaključio je Vasić i čestitao Milenkoviću, Markoviću i Iviću na postavljenju.

Zoran Marković, član mesnog povereništva u Kličevcu je istakao da trenutno najbolje živi u svom životu, ali želi da da svoj doprinos da stvari budu bolje u njegovoj lokalnoj sredini.

Foto: Promo

Na kraju sa meštanima Kličevca razgovor je vodio Saša Radulović, predsednik “Dosta je bilo”. Kada su mu meštani na pitanje šta je prema njihovom mišljenju najveći problem Srbije danas odgovorili da je to “odumiranje” sela, rekao je da je to zapravo tačno i da Srbija nestaje, “čovek po čovek, porodica po porodica”. “Dosta je bilo” je državotvorna stranka i smatra da se ovakva politika opcija na vlasti mora zaustaviti odmah i promeniti tako što će se najpre ukinuti subvencionisanje stranih investitora, a jačati mali domaći privrednici i poljoprivrednici. Jačanje poljoprivrednika se prema stavu Radulovića, ali i programu “Dosta je bilo”, može veoma lako izvesti. Zadruge su način koji i najveće kapitalističke zemlje imaju u svom sistemu. Takođe, govorio je i o ekološkim problemima sa kojim se Srbija danas susreće i rekao da je interes EU da se ruda litijuma i ostala prljava tehnologija izmesti u Srbiju, jer je to kako on kaže, jeftino rešenje. Međutim, moguć je i privredni rast i zdrava sredina, ali po najmodernijim standardima, što naravno košta, ali zdravlje nema cenu.

“Mi se nismo prodali, nit ćemo.”, istakao je Radulović. “Dosta je bilo” je opcija koja se zalaže za slogu po pitanju državnog i nacionalnog interesa, ali i za suverenističku politiku “Svoj na svome”.  Jedan od načina pokazivanja toga je i ovo osnivanje odbora u Kličevcu. Od ideje jačanja domaće privrede, besplatnih udžbenika, svoje socijalne politike, zdrave ekološke sredine… nikada ne odustajemo.  Mi trčimo sprint, a ne maraton.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker