JKP DUNAV VELIKO GRADIŠTE: Strogo zabranjeno upotreba vode za piće i pripremu hrane iz seoskog vodovoda do daljnjeg

JKP „Dunav Veliko Gradište“ doneo je naredbu kojom se strogo zabranjuje upotreba vode za piće i pripremu hrane u naselju Pečanica.

Shodno Rešenju Ministarstva zdravlja – Odseka za sanitarni nadzor Požarevac, od 17. aprila 2018. godine zabranjuje se korisnicima seoskog vodovoda naselja Pečanica da koriste vodu iz seoskog vodovoda za piće i pripremu hrane zbog toga što nije zdravstveno bezbedna.

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost iste i obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove, da se voda može koristiti za piće. Do tada, meštani Pečanice snabdevaće se kupovnom, flaširanom vodom za piće.

Neispravnost je fizičko hemijska (veliki broj nitrata iznad dozvoljenog) i mikrobiološka neispravnost (koliformne bakterije i koliformne bakterije fekalnog porekla).

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker