ČETVORO POVREĐENIH: Za sedam dana 11 saobraćajki

U kontroli sprovedenoj na području Braničevskog okruga prethodne sedmice, policija je iz saobraćaja isključila dva vozača zbog alkoholisanog stanja

Prethodne nedelje u kontroli sprovedenoj na području Braničevskog okruga, policija je iz saobraćaja isključila dva vozača, zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, i odredila im zadržavanje zbog teške alkoholisanosti.

Foto: Privatna arhiva

Na području Policijske uprave Požarevac, tokom prethodne nedelje, dogodilo se ukupno 11 saobraćajnih nezgoda. U ovim saobraćajnim nezgodama tri lica je zadobilo lake telesne povrede, a jedno teške. dok je u osam saobraćajnih nezgoda pričinjena samo manja materijalna šteta.

Saobraćajne nezgode dogodile su se zbog neprilagođene brzine stanju puta i uslovima saobraćaja, nedržanja potrebnog odstojanja između vozila i alkoholisanosti vozača.

Ove nedelje policija je iz saobraćaja isključila dva vozača zbog alkoholisanog stanja, među kojima je prednjačio vozač kojem je izmereno  1,49 promila alkohola u krvi. Policija je ovim vozačima putničkih motornih vozila odredila zadržavanje zbog teške alkoholisanosti.

Stanje potpune alkoholisanosti je ono u kojem vozač ima više od dva promila alkohola u krvi.

To stanje povlači prekršajni postupak, novčanu kaznu od 100.000 do 120.000 dinara, 14 kaznenih poena, zabranu upravljanja vozilom od osam meseci i obavezno zadržavanje vozača u policijskoj stanici dok se ne otrezni.

Tokom prethodne nedelje saobraćajna policija podnela je i 76 prekršajnih prijava, i izdata su 869 prekršajna naloga, najviše prijava podneto je zbog neprilagođene brzine.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker