VRTIĆ U SVILAJNCU MORA DA VRATI PARE RODITELJIMA: Naplaćivali deci boravak u obdaništu a u njemu nisu ni boravila

Predškolska ustanova (PU) “Dečija radost” u Svilajncu mora da vrati novac roditeljima koji su platili boravak dece u vrtiću, a koja nisu boravila u toj ustanovi, naložio je Krizni štab za vanredne situacije u tom gradu.

Screenshot

“PU ‘Dečija ustanova’ da izvrši povraćaj neosnovano napalćenih sredstava od 11. maja 2020. godine do danas svim roditeljima koji su izvršili ulatu za mesece kada im deca nisu boravila u toj ustanovi, a samim tim nisu ni koristila usluge vrtića”, stoji u odluci Kriznog štaba.

U odluci se navodi da će opštinski pravobranilac “preduzeti sve zakonske mere i radnje iz svoje nadležnosti prema odgovornom licu PU “Dečija radost”, v.d. direktorki Daliborki Mojsović zbog nepoštovanja naredbe Štaba, od 16. marta 2020. godine, u kojoj se kaže da se nalpata vrši samo za decu koja budu koristila usluge u ovoj ustanovi”.

Predsednik opštine Predrag Milanović je obećao da će “novac roditeljima biti vraćen tokom ovog meseca”.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker