ODLUKA STRUČNOG ŽIRIJA: Završen festival “Milivojev štap i šešir”, Oljača pobednik

Stručni žiri Amaterskih glumačkih svečanosti “Milivojev štap i šešir”, za ukupnog pobednika proglasio je Valentina Oljaču, za tumačenje uloge Morisea u predstavi “Idemo u lov”, u izvođenju požarevačkog pozorišta “Milivoje Živanović”.

Valentino Oljača sa nagradama

U konkurenciji za glavnu nagradu, osim Oljače, bili su i ostali pobednici takmičarskih večeri: Ljubivoje Marković iz Valjeva, Saša Vukić iz Beograda, Miloš Milošević iz Jagodine i Marija Krsmanović iz Gornjeg Milanovca. Kao pobednici večeri, oni su osvojili repliku štapa Milivoja Živanovića, a Oljača je, kao ukupni pobednik, osvojio i repliku njegovog šešira.

Stručni žiri, u sastavu: Vera Zarić Mitrović, Vesna Pejić i Slobodan Boba Stepić, odluku o pobedniku doneo je jednoglasno. Na zatvaranju festivala, u njegovu čast, glumci smederevskog pozorišta “Kreativni haos” izveli su predstavu “Putujuće pozorište Šopalović” Ljubomira Simovića, u režiji Milene Rakočević.

Amaterske glumačke svečanosti “Milivojev štap i šešir” organizuje se već 14 godina, u čast Milivoja Živanovića (1900-1976), rodom iz Požarevca, nekadašnjeg člana više beogradskih pozorišta.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker