REAGOVALA CENTRALA SNS IZ BEOGRADA: U opštini Veliko Gradište raspisani izbori za Savete mesnih zajednica

Nakon burnog reagovanja centrale SNS iz Beograda, predsednik Skupštine Veliko Gradište Vladimir Štrbac raspisao je danas izbore za Savete mesnih zajednica.

Izbori su raspisani za 7. mart za sve mesne zajednice osim za mesnu zajednicu Kisiljevo pošto su izbori za članove Saveta održani 2018. godine.

U 24. mesne zajednice biraju se ukupno 116 članova Saveta mesnih zajednica.

Podsetimo, na četvrtoj sednici Skupštine opštine Veliko Gradište, koja je održana 14. decembra 2020. godine, gradištanski odbornici Srpske napredne stranke, po direktivi gradištanskih silovatelja vlasti i bez saglasnosti centrale SNS iz Beograda, izglasali su odluku o raspuštanju svih saveta mesnih zajednica i postavili svoje napredne plaćene poverenike i pomoćnike u istim mesnim zajednica.

Međutim, nakon saznanja da su večiti gradištanski vlasnici vlasti građanima uskratili pravo iz Člana 52 – Izborno pravo, po kome svaki punoletan, poslovno sposoban državljanin Republike Srbije ima pravo da bira i da bude biran, odmah je burno reagovala centrala SNS iz Beograda.

Više informacija možete pročitati OVDE.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker