Na teritoriji Braničevskog okruga proglašena epidemija gripa

Na području grada Požarevca i još sedam opština registrovano preko 740 obolelih, među kojima je najviše onih od 30 do 64 godine starosti.

Posle Beograda i Mačvanskog, Pirotskog i Zlatiborskog okruga, epidemija gripa 12. februara proglašena je i na području Braničevskog okruga. Ovaj okrug obuhvata grad Požarevac i sedam opština: Kučevo, Petrovac na Mlavi, Žabari, Žagubica, Veliko Gradište, Malo Crniće i Golubac.

Obolelih je trenutno preko 740, među kojima je najviše onih od 30 do 64 godine starosti. Zbog povećanja broja zaraženih, još 28. januara u Opštoj bolnici u Požarevcu zabranjene su posete ležećim pacijentima. Na području Braničevskog okruga prošle sedmice dogodio se i prvi smrtni slučaj zbog virusa AH1, zbog kojeg je preminuo pacijent iz Požarevca, star 62 godine, koji se lečio od bolesti bubrega.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker