ZAČARANI KRUG: “Kad može Vučić da krade, zašto ne bi mogao i Mijović”

Opštinu Golubac, vode isti oni ljudi koji su na vlasti od vremena Miloševića, istih manira i nesposobni da išta korisno stvore za društvo.

Pored okorelego predsednika opštine Nebojše Mijovića, tu je i Vladica Buljubaša, čovek koji je studirao jednu deceniju, i na kraju završio studije uz pomoć mnogih školovanih ljudi iz Vikend naselja, koji su krivili vrat kod njegovih profesora Pravnog fakulteta da položi jedan ispit po peti put, a i uz dosta troškova kako bi na kraju platili neku bednu šesticu.

Ali pored svega ovoga, osvrnimo se na rad predsednika opštine doktora predsednika Mijovića, koji kao specijalista u svojoj privatnoj ordinaciji provodi skoro ceo dan. On ima posebnu specijalnost kod svoji obolelih pacijenata. Mnogi stariji ljudi sa sela u golubačkoj opštini teško mogu doći do lekara i lekova, njih posećuje doktor Mijović. Uzima njihove zdravstvene knjižice u velikom broju, odnosi ih u Dom zdravlja u Golupcu gde mu lekari Doma zdravlja daju recepte za lekove protiv krvnog pritska, šećeta, masti u krvi, protiv bolova… Sa svim tim receptima, samo sa knjižicom odlazi u apoteku Požarevac na autobuskoj stanici, i nakupi pune kutije raznih lekova.

Na ovaj način, krivično delo čini i apotekarka koja mu obezbeđuje nabavku ogromne količine lekova jednovremeno, iako zna da on nije dotični pacijent kome su lekovi potrebni.

Sa svim tim lekovima odlazi kod svojih pacijenata, vraća im zdravstvene knjižice i daje lekove ali ne u celini, već na svakih 10 dana. Uz ovu dobro razrađenu taktiku, što lekovi, što posete na svakih 10 dana, Mijović sve to dobro naplati.

Nekoliko Mijovićevih pacijenta sa kojima smo obavili razgovor, rekli su za “TPKNEWS” da su prezadovoljni njegovim uslugama, i tvrde da njihove pokojnike niko ne bi moga da izlači osim doktora Mijovića. Međutim, kada smo im objasnili da to njihovo poverenje njihovom doktoru donosi milionske zarade, na koje on, pre svega, ne plaća osnovne poreze niti prijavljuje zaradu kao privrednik, rekli su nam: “Kad može Vučić da krade, zašto ne bi mogao i naš doktor”.

Stariji ljudi sa sela žive u uverenju da im je njihov doktor Mijović doneo lekove koje im naplatili bez mnogo objašnjava. Posećuje ih tako tri puta mesečno, te njegove dnevne zarade prelaze i preko 500 evra + plata predsednika opštine, koju, slažete se sigurno sa nama, nije zaslužio. Mijovića niko ne kontroliše, jer vlast ne dira svoje.

Na prvi pogled, u celom ovom začaranom krugu nema ničeg čudnog, jer niko zbog bačenih magijskih čini ne primećuje da Mijović zloupotrebljava Dom zdravlja i lekarsku etiku. Prodaje lekove pacijentima koji su u suštini plaćeni od strane zdravstvenog osiguranja. Takođe, krivično delo je i to što Mijović zoupotrebljava svoja poznastva u Domu zdrvalja, dijagnoze koje daje on nije ih dao lekar koji ih uvodi u knjige bolesnika, jer dotični lekar nije ni pregledao pacijenta. I tako, iz dana u dan, pacijenti na ovaj način pune predsednikovu kasu.

Kako saznaje “TPKNEWS”, od tih para je doktor predsednik kupio zemlju u zoni koja je predviđena za vetropark, gde će biti postavljanje vetrenjača za električu energiju. Zemlju je kupio za male pare a li će sve to naplatiti debeleo, kada dođe do otkupa zemlje za vetropark.

Ovu priviligiju nemaju ostali Golupčani. Ako ne verujete, pozivamo nadležne da posetite mnoge bolesnike koji leže kod svojih kuća i plaćaju dolaske doktora predsednika Mijovića, kao što smo ih mi posetili.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker