ŽALBA URODILA PLODOM: Apelacioni sud zbog nasilja nad maloletnim devojčicama udvostručio kaznu

D.O. iz Smoljinca osuđen je na kaznu od pet godina zatvora, jer je izvršio nasilje u porodici nad dvema maloletnim ćerkama svoje vanbračne supruge J.S. pošto mu je u tome pomagala, ona je osuđena na tri godine zatvora.

Ovu presudu doneo je Apelacioni sud u Kragujevcu, na osnovu žalbe požarevačkog Osnovnog tužilaštva, koje je bilo nezadovoljno presudom Osnovnog suda, donetom prošlog decembra. Tada je osumnjičenom izrečena kazna od dve i po godine zatvora, a majci od godinu i po, što je tužilaštvo smatralo nedovoljnim.

D.O. se teretio da je, u vremenu od četiri godine, vršio nasilje nad devojčicama, dok ih majka nije štitila, već mu je u tome pomagala. Na predlog Centra za socijalni rad u Malom Crniću, njoj su oduzeta roditeljska prava. Ceo ovaj postupak završen je u kratkom roku, jer je optužnica podignuta u februaru prošle godine, prvostepeni postupak okončan je u decembru, a presuda Apelacionog suda usledila je krajem maja.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker