NARODNA SMOTRA: Završnica “Homoljskih motiva”

Narednog vikenda u Kučevu se održava završnica Smotre narodnog stvaralaštva “Homoljski motivi”, koja se u ovom gradu organizuje već 51 godinu.

U subotu su na programu tardicionalni narodni vašar, demontracija ispiranja zlata na reci Pek i prodajna izložba homoljskog sira i meda. Održaće se i tradicionalne sportske igre – pastirki višeboj, Sajam cveća, takmičenje u spravljanju starih jela “Zlatne ruke”, bazar starih zanata i koncert “Dečje narodno stvaralaštvo”. Subota je i centralni dan “Homoljskih motova”, otvorenih 28. juna, i tada svi učesnici defiluku uicama Kučeva.

Celodnevni program završiće se koncertom narodnih umetnika i izborom najlepše pastirice. Poslednjeg dana, u nedelju, održaće se koncert Saše Ilića i “Balkanike”, na letnjoj pozornici ispred Centra za kulturu, sa početkom u 21 sat.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker