IZGUBIO BITKU PROTIV KORONE: Preminuo državni sekretar Vlade Srbije, predsednik Vučić u stabilnom stanju? (VIDEO)

Državni sekretar u Ministarstvu zaštite životne sredine Branislav Blažić preminuo je danas pre podne od korona virusa, potvrdio je ministar zaštite životne sredine Goran Trivan.

“Branislav je preminuo danas pre podne u Beogradu. Izjavljem saučešće porodici i prijateljima. U suzama sam. Bio je divan čovek. Ceo živort posvetio je zaštiti životne sredine. Ministrastvo i Vlada će se pobrinuti da deca i porodica budu zbrinuti”, rekao je Trivan.

Blažić je bio hospitalizovan na Infektivnoj klinici u Beogradu.

Državni sekretar je iz Kikinde, grada koji je jedan od žarišta epidemije koronavirusa u Srbiji.

“Blažić se javio lekarima nakon što je osetio simptome i odmah je smešten na Infektivnu kliniku. Sve osobe iz njegovog poslovnog okruženja, iz prostorija u zgradi SIV III u kojima je radio su u izolaciji. Niko od njih trenutno nema simptome, a prostorije su dezinfikovane”, rečeno je iz kabineta.

Ministar zaštite životne sredine Goran Trivan, kako nam je rečeno u kabinetu, nije bio u kontaktu s njim, jer je kabinet smešten u Palati Srbija, a ostatak ministarstva u SIV-u III.

U kontaktu sa Blažićem bio je i državni sekretar Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave koji je takođe u izolaciji.

Takođe, glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević jutros je otkrio gostujući u Jutarnjem programu televizije Pink kakvo je trenutno zdravstveno stanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

– Predsedniku su lekari naložili mirovanje… Ne znam šta da kažem. Ima srčanih problema, pa su mu zbog toga savetovali da miruje – rekao je Vučićević.

Podsetimo, na jučerašnjoj konferenciji za štampu je ministar Siniša Mali rekao da se predsednik Srbije ne oseća dobro i dodao da Aleksandar Vučić zato ne predstavlja mere podrške srpskoj privredi.

Ovo nije prvi put da je predsedniku Srbije loše. Krajem prošle godine on je hospitalizovan, a kako je sam tada rekao ima srčanih problema i problema sa pritiskom. Međutim, kada se krajem prošle godine predsednik Srbije osećao loše, u Srbiji nije bila prisutna smrtonosna zaraza COVID-19.

Iz kabineta predsednika na pitanje novinara da li je predsednik Srbije bio na pregledu i da li je testiran na koronu ili je reč o umoru rekli su da “nije ništa strašno, bio je samo neoprezan u epidemiji”.

Po pojavi koronavirusa u Srbiji, prvi čovek države je dugo odbijao da nosi masku, govoreći da će da obilaziti Srbiju bez bilo kakve zaštite.

“Normalno se ljudi ponašajte. Ja ću da idem svaki dan u unutrašnjost zemlje, da razgovaram sa ljudima. Neću da nosim nikakvu masku”, rekao je Vučić na jednoj od svojih konferencija.

Predsednik se dugo pridržavao datog obećanja, a najupečatljiviji momenat svakako je doček delegacije kineskih lekara, 21. marta, kad su svi osim njega nosili zaštitnu masku.

Vučić se izlagao riziku i prilikom posete Mađarskoj, kad se dan kasnije u Budimpešti sastao sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom. Tom prilikom ni jedan ni drugi državnik nisu nosili zaštitne maske. Kao ni ministar finansija Siniša Mali, ni šef mađarske diplomatije Petar Sijarto. Na sastanku, koji su održali predstavnici srpske i mađarske delegacije sedeli su za istim stolom, a razmak između njih nije iznosio dva metra.

Obavezna izolacija u trajanju od 14 ili 28 dana, koliko je neophodno da građani koji su došli iz inostranstva provedu u karantinu, nije važila za Vučića i Malog po povratku u zemlju. Zbog toga je nedavno protiv predsednika Srbije i ministra finansija podneta krivična prijava.

Nedavno je Vučićeva savetnica za medije Suzana Vasiljević rekla da su rađeni testovi na koronavirus premijerki Ani Brnabić i njenim saradnicima. Ali nije poznato da li je i predsednik Srbije testiran na koronavirus.

Siniša Mali je juče u Palati Srbija rekao da će se u narednih 48 sati, predsednik Vučić obratiti javnosti, tako da mi čekamo obraćanje predsednika.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker