SOP: U petak obustava nastave u svim školama u Požarevcu

Sindikat obrazovanja Požarevac (SOP) doneo je odluku da se u petak, 5. maja obustavi nastava u svim školama svojim članicama, potvrdio je predsednik tog sindikata Dragan Kostić.

Foto: Tanjug

Povod za obustavu rada je tragični događaj u OŠ “Vladislav Ribnikar” u kome je stradalo osam učenika i radnik obezbeđenja i narastajuće nasilje.

– Zaposleni će biti na svom radnom mestu, ali neće držati nastavu. Istog dana u 13 sati okupićemo se u gradskom parku da odamo poštu žrtvama paljenjem sveća i polaganjem cveća. Skup će proći u tišini, bez govora i transparenata – , naveo je Kostić.

I Sindikat radnika u prosveti Srbije doneo je odluku o stupanju u štrajk u petak, od osam sati.

– Zaposleni će prekinuti rad i ostati na radnim mestima. Štrajkački zahtev je da se obezbedi svim zaposlenim u prosveti poštovanje dostojanstva na radu, kao i rad na radnom mestu i u radnoj okolini na kojima su sprovedene mere bezbednosti i zdravlja na radu, u skladu sa Ustavom Republike Srbije i Zakonom o bezbednosti i zdravlju na radu – , naveli su iz Sindikata radnika u prosveti Srbije.

(Tpknews.com/Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker