ŠAMPION SOLIDARNOSTI: Opština dobila zlatnu plaketu, ali zaboravlja zaslužne građane

Opštini Veliko Gradište dodeljena je, 13. decembra, na novogodišnjem prijemu u Starom dvoru u Beogradu, zlatna plaketa “Šampion solidarnosti“ Institituta za transfuziju krvi Srbije.

Goran Milić/Foto: Facebook

Priznanje za uspešno učešće i najveći broj davalaca krvi u Zimskoj kampanji 2019. godine primio je, u ime opštine, zamenik predsednika opštine, Slađan Marković.

Ovo je treće u nizu priznanja koje je uručeno opštini, zaslugom Crvenog krsta Veliko Gradište i svih dobrovoljnih davalaca krvi čija su humanost i nesebična posvećenost pomogli mnogima čiji su životi bili ugroženi da nastave dalje.

Međutim, oni koji vode brigu o opštini i njenim stanovnicima zaboravili su da posete čoveka koji je direktno doprineo dobijanju te plakete. U pitanju je Goran Milić iz Velikog Gradišta, čovek koji je spasio 93 života, otac dva deteta, nezaposlen i on i njegova žena, a, koji je poslednjih 4 meseca proveo u gipsu, nisu se setili da ga pitaju kako je, trebali mu neka pomoć?

Plaketa

Zbog onih koji su zaboravili na ovog humanog čoveka, pokrenula se polemika na društvenim mrežama sa jednim pitanjem:

Kakvo mišljenje imaju građani o Crvenom krstu Veliko Gradište?

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker