Produžen raspust zbog gripa

Ministarstvo zdravlja Srbije odlučilo je da školski praznični raspust bude produžen zbog sve većeg broja obolelih od gripa, javlja RTS.

Đaci u ponedeljak, 9. januara, neće imati nastavu.

Zbog povećanog broja obolelih od gripa među decom školskog uzrasta, preporučeno je, posle razgovora ministara prosvete i zdravlja, da školski raspust bude produžen i da deca u ponedeljak, 9. januara ne krenu u školu.

Prema rečima ministra Mladena Šarčevića, đaci će se vratiti u klupe dva dana kasnije, 11. januara. U toku protekle nedelje bilo je naznaka da takva mogućnost postoji, ali Ministarstvo je danas prelomilo jer broj obolelih od virusa i gripa ne jenjava.

Odluka je doneta posle sastanka predstavnika Ministarstva prosvete i Ministarstva zdravlja, a kako je rečeno Kuriru situacija se prati. Prema najnovijim podacima, u Srbiji je 50.000 ljudi prijavilo simtope slične gripu, a Ministarstvo je odluku donelo jer su upravo kod dece ti simptomi bili najizraženiji. Zasad, epidemija još nije proglašena.

– Prvi deo zimskog raspusta biće produžen za dva dana, pa će nastava početi u sredu, 11. januara, rekao je ministar Šarčević.

– Produžavamo raspust za dva dana, ponedeljak i utorak škole neće raditi, tako da će sreda biti prvi radni dan – rekao je Šarčević.

TPKNEWS/Agencije

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker