ZZJZ POŽAREVAC I KUČEVAČKI VLASTODRŽCI SVE ZATAŠKALI?! U krvi ulovljenih divljih pataka pored obale Peka, pronađeno prisustvo teških metala!

Od predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića, svakodnevno dobijamo uveravanja da se ekonomska situacija u opštini Kučevo popravlja, plate povećavaju, a kineski investitori donose nova radna mesta, u isto vreme građani ove opštine su u sve većoj besparici i jedva sastavljaju kraj sa krajem.

Delegacija Zijin Copper u poseti Kučevu/Foto: e-Kučevo/Facebook

Očigledan je raskorak zvaničnih informacija i realnog stanja života i prosečne plate o kojoj vlast priča, pokušavajući da skrene pažnju sa činjenice da je prosečna plata zarađena u susednoj opštini Majdanpek, tačnije u rudniku bakra Zijin Copper. Na plate žitelja ove opštine koji su zaposleni u Majdanpeku dodate su visoke plate opštinskih funkcionera, minimalci iz JKP “Kučevo” i lokalnih trgovina, izračunavanjem prosečne, srednje vrednosti dobijamo prosečnu platu koja uopšte ne govori o bilo kakvom ekonomskom preporodu ove opštine.

Posle Rajčićevih svakodnevnih izjava o ekspresnom povećanju prosečne plate u Kučevu svima nama se čini da je lokalna naprednjačko-socijalistička vlast zarad delimičnog rešavanja katastrofalne nezaposlenosti u opštini Kučevo, Kinezima u Majdanpeku “prodala veru za večeru” i kineskom investitoru progledala kroz prste zbog izazivanja prošlogodišnje ekološke katastrofe širokih razmera sa nesagledivim posledicama koja se sporadično i sada dešavaju ali u manjim količinama.

Predsednik dr Ivan Rajčić je ostao dužan da odgovori građanima opštine Kučevo na mnoga pitanja u vezi zagađenja reke Pek, i informiše ih o posledicama prošlogodišnjeg nesavesnog ispuštanja otpadnih voda pomešanih sa jalovinom iz rudnika Zijin Copper u Majdanpeku? Rajčić je tada naglasio da će se nakon isrcpne analize postojećeg stanja hitno oformiti Radna grupa koja je trebala da preduzme konkretne korake u cilju prevazilaženja problema u vezi zagađenja Peka.

Analize Zavoda za javno zdravlje Požarevac su pokazale prisustvo teških metala u reci a da su pojedine vrednosti teških metala uvećane i po više puta, pre svega bakra, mangana, gvožđa i sulfata. Zašto je prošlogodišnju temu zagađenja Peka, Zavod za javno zdravlje zataškao i nije dodatno informisao javnost o štetnostima utvrđenim zagađenjem reke, kako za ljude, tako i za životinjski i biljni svet? Da li je odustajanjem Zijin Copper da ispušta otpadne vode u reku Pek za kučevačku vlast kraj problema bez razmišljanja o nastalim dugotrajnim i nesagledivim posledicama po ljudski, životinjski i bijni svet?

Nezvaničano u krvi ulovljenih divljih pataka pored obale Peka, pronađeno je prisustvo teških metala i do pet puta više od dozvoljenih. Da li postoji mogućnost da je većina teških metala završila u ishrani goveda svinja i živine putem žitarica koje se gaje na nekontrolisanom zemljištu, pored obale reke Pek? Šta je sa podzemnim vodama koje takođe mogu biti izvor teških metala? Sve je to uticalo na zemljište, koje je moralo da se ispita i leči.

Očigledno da je kod lokalnih vlastodržaca u Kučevu zagađenje Peka zaboravljena tema koja se “juče” dogodila sa velikim mogućnostima da je i danas prisutna ali o tome više niko ne brine pa čak ni udruženje građana “Zelena Oaza”, dobitnik zahvalnice za doprinos razvoju ekologije povodom Dana opštine Kučevo, inače, blisko kučevačkim naprednjacima i socijalistima, čije su najnovije aktivnosti proizvodnja bio hrane a ne ekološki problemi koje stvaraju lokalna deponija i reka Pek?

(Insajder Mile Sova)

22 Komentari

 1. По боји Пека ја мислим да и сад кад, кад испуштају јаловину само на мало финији начин.

 2. Sve je u Kučevu zagadjeno,voda,domaće i divlje zivotinje,zemljište,voće i povrće,vazduh,a ponajviše optinska vlast na čelu sa Ivanom hotelskim koji vešto krije analize vode i zemljišta gde je otkriveno prisustvo teških metala.Pa ne sastaje se se on sa rukovodstvom Kineske firme da bi popili samo kafu vec da bi na sastanku dobio neko koferče a sta se u njemu nadje prilikom primopredaje samo oni znaju mada je i nama jasno,jer posle svakog sastanka Ivan hotelski finansijski ojača a to se brzo uoči,kroz renoviranje kuće,kupovinom stana za švalerku,kupovinu auta,za sebe i drugu švalerku….A za Pek ga boli d*pe.

 3. I ovih dana Pek je bio mutan što bi se u narodu reklo “kao dzibra”.A štab za vanredne situacije na celu sa Ivanom hotelskim i dalje ćuti a njegov partijski kolega Ciga iz Rabrova lovi patke i divlje svinje i prodaje to meso stavljajući u njegove pljeskavice koje su “veoma kvalitetne”i poznate tako da su mu meštani Rabrova dali novo ime lokala pa ga sada zovu kog Cige trovača a zvao se kod Cige lovca.

  1. Pa tom Cigi je inspekcija zatvorila lokal zbog neizdavanja fiskalnih računa pa zapao u dugove i da bi se izvadio počeo je da kupuje svinje iz zarazenih podrucja sa svinjskom kugom jer ih je kupovao posto- zašto,klao,pa je meso mleo i prodavao kao pljeskavice.

 4. Pitam ja vas gde je doktor Ivan imao sta da nauci i od koga? Oko njega sve sama elita, strukovni menadžer, šumar, banderaš, metalostrugar i plejada Rančića, Miloradovića. Svima njima je tata šibicar Aca Karatista. Šta vi ljudi od njih očekujete. To je njihov kapacitet i tačka.

 5. Tačno je su u krvi divljih pataka nađene velike koncentracije teških metala i do sedam puta veće od dozvoljenih, o tome su obavešteni svi upravnici lova u Kučevu, Golupcu i Velikom Gradištu. Kako je zemljište u priobalju možemo samo da pretpostavimo. Vesna neozbiljan odnos Zavoda za javno zdravlje Požarevac prema građanima koji im obezbeđuju plate. Manite se političkog populizma i počnite da rešavate probleme građana.

 6. Da li je tacno da su Laletu nasli malo krvi u alkoholu?
  Da li je tacno da su Zvonku Armusu Zelenasu nasli zelenu krv, jer ceo zivot daje pare na kamatu!?
  Da li je tacno da su Saletu Gski nasli malo mozga u glavi?

 7. Operateri SNS ovih dana pozivaju gradjane opstine Kucevo i pitaju da li predsednik Republike Aleksandr Vucic moze da rcuna na podrsku gradjana ove opstine. E, pa gospodine Vucicu vise te ne podrzavamo, neka te podrzavaju tvoji kriminalci koji nas opasno maltretiraju i ne daju nam da zivimo i još se hvale da ih podrzava tvoj brat. Oni koji su uz tebe od kada si se ispilio i uvek su glasali za tebe vise te ne podrzavaju jer smo mi domacini i posteni ljudi a kriminalci nam se gade.

 8. Poseta Kučevu 2020. tadašnjeg gradonačelnika Novog Sada a sadašnjeg ministra odbrane Vučevća i Aleksandra Jokića u pratnji Ace Karatiste jasno je pokazala da iza sadasnje kriminalne vlasti u Kučevu stoji Andrija Vučić brat predsednika republike Sro Aleksandra Vučića. Koliko su Andrej Vučić i Vučević bili upoznati sa realnim stanjem u Kučevu to je diskutabilno, vreme će pokazati. Da se u Kučevu sprovodi neviđena pljačka javnih resursa i zanemaruju problemi građana to je tačno kao što je tačno da se u krvi riba i ptica čije je stanište u reci i pored reke Pek nalaze velike koncentracije teških metala.

 9. In meiner Gemeinde Kucevo verschlechtert sich jeden Tag mehr und mehr. Was in Deutschland normal ist, ist in Kucevo anormal. Hätte ein Unternehmen in Deutschland Abwasser in den Fluss eingeleitet, wäre diesem Unternehmen der Betrieb untersagt worden. Solange der kriminelle Milagarac auf freiem Fuß ist, wird es in Kučevo keine Freiheit und Demokratie geben. Die deutsche Presse schreibt immer mehr über die schlimmen Dinge, die der serbische Präsident Aleksandar Vucic tut. Ich glaube, dass die Deutschen die Wahrheit in ihre Zeitungen schreiben. Sehen Sie sich an, was Kriminelle in einer kleinen Stadt wie Kucevo tun. Wie viele solcher Städte gibt es in ganz Serbien? Polizei, Staatsanwaltschaft und Gericht schweigen, als würden sie Kriminelle schützen.

 10. Ljudi nas je Zi Đin otrovao. Sad sam pitao upravnika lova koji mi je rekao da su našli u krvi pataka od pet do sedam puta više teških metala od dozvoljenih. To je strašno. Svaka čast Tpk News-u što nas je upozorio na ovu opasnost. Gde je sada ona drčna naprednjakinja Irena u ulozi ministra ekologije da objasni šta se dešava?

 11. Zašto je zi đin dao tako velike plate radnicima,razlog je veoma jasan,da što pre odvuku rudu bakra iz Majdanpeka,a posle majdanpečani kud koji mili moji?!

 12. ..i ….
  gde su VEĆ GODINAMA normalni ,dostojanstveni i nenasilni protesti CIVILIZOVANIH GRAĐANA ovog regiona Istočne Srbije zbog ,i
  kako sam to već mnogo ,mnogo puta napiso na ovom TPKNEWS portalu …
  ,, njihovog Peka boje bele kafe,, …..?
  I kada i gde su oni JAVNO PITALI…
  KO im je cenzurisao i zabranio i njihov TRANSEVROPSKI
  (Atlantski okean-Crno more,,KORIDOR ŽIVOTA,,/,,ZABRANJENI KORIDOR,,…?
  Koji samo u svom ISTOČNOEVROPSKOM DELU TRASE ,od Požarevca i Smedereva do Crnog mora,
  na najkraći ,najbrži i najefikasniji način i sa CELOM EVROPOM povezuje i spaja VIŠE OD
  16 .420.000
  (16 miliona i r20 hiljada)
  GRAĐANA EVROPE
  koji žive na tim teritorijama i regionima Srbije,Bigarske i Rumunije…?
  I od kojih su njih VIŠE OD 15.700.000 i građani Evropske unije(EU) ?
  (Javno objavljeno otvorenoj i javnoj i svima slobodno pristupačnoj Facebook grupi : AUTOPUT ISTOČNE SRRBIJE )
  I KO je građanima celog ovog sada ,,AFRIČKOG KONGO REGIONA ,,
  Istočne Srbije ..godinama i neprekidno posredno ,,šaputao u uši ,, ,citat..
  ,,…ovaj region Istočne Srbije
  NEMA DOVOLJNO STANOVNIŠTVA
  za taj koridor…,, ,
  ,,.ovaj region Istočne Srbije
  NEMA DOVOLJNO SAOBRAĆAJA
  za taj koridor ..,, (kraj citata) .
  KO ?
  Za TRANSEVROPSKI KORIDOR
  (Atlantski okean -Crno more) ..
  😀😀😀…?
  KO ?
  I KADA I GDE…
  u ovom regionu su normalni ,masovni i dostojanstveni ,mirni i nenasilni.GRAĐANSKI protesti…
  normalnih ,pristojnih i CIVILIZOVANIH GRAĐANA SRBIJE I EVROPLJANA
  zbog njihovog teškim metalima zatrovanog Peka…?
  GDE I KADA?
  Nema Sultanata bez ponizne,potuljene , prevrtljive …ali i neverne raje.
  Pa ni u jedinom Sultanatu u Evropi …
  u 21.veku.
  I pozz.iz 🚞

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker